• Virbac Hpm Feline Early Kidney & Joint Kj1 1,5 kg
-10%

Virbac Hpm Feline Early Kidney & Joint Kj1 1,5 kg

SKU-koodiVI3561963601873
Virbac Hpm Feline Early Kidney & Joint Kj1 1,5 kg
Normaalihinta €20,80 1,39 € / 100gr
Alennushinta €20,80 Normaalihinta €23,11
Säästät: -€2,31
1,39 € / 100gr
Virbac Hpm Feline Early Kidney & Joint Kj1 1,5 kg
Virbac Hpm Feline Early Kidney & Joint Kj1 1,5 kg
Normaalihinta €20,80 1,39 € / 100gr
Alennushinta €20,80 Normaalihinta €23,11
Säästät: -€2,31
1,39 € / 100gr

 

 
VIRBAC HPM FELINE EARLY KIDNEY & JOINT KJ1 1,5 kg on erityisruokavalio, joka on kehitetty aikuisille ja ikääntyneille kissoille, joilla on varhainen munuaisten vajaatoiminta (IRIS 1) ja/tai nivelongelmia, kuten nivelrikkoa, ja joka on suunniteltu säilyttämään munuaisten toiminta, tukemaan nivelten liikkuvuutta ja ylläpitämään sopivaa kuntoa; Se sisältää erityisen ravintoaineyhdistelmän, kuten omega-3-rasvahappoja, munankuoren kalvoa, kondroitiinisulfaattia ja kitosaania, joiden tarkoituksena on hillitä tulehdusta ja suojata rustoa, sekä tarkasti säädellyn fosforipitoisuuden ja korkealaatuisia proteiineja, jotka auttavat vähentämään munuaisten kuormitusta ja tarjoavat samalla kattavan ravitsemuksen, joka on sovitettu munuaissairauden alkuvaiheessa olevien kissojen tarpeisiin.

Ainesosat

VIRBAC HPM FELINE EARLY KIDNEY & JOINT KJ1 1,5 kg sisältää sian- ja siipikarjan kuivattuja proteiineja, perunatärkkelystä, sian- ja siipikarjan hydrolysoituja proteiineja, eläinrasvoja, herneitä, mineraaleja, lignoselluloosaa, pavunkuoria, riisiä, kalaöljyä, punajuurimassaa, oluthiivaa, hydroloitua kalaproteiinia, frukto-oligosakkarideja, psylliumkuitua, munankuoren kalvoa, hydroloituja äyriäisiä (kitosaanin lähde), kondroitiinisulfaatti ja Lactobacillus acidophilus. Koostumus on suunniteltu tukemaan samanaikaisesti varhaista munuaisten terveyttä ja nivelten toimintaa, eikä se sisällä keinotekoisia väri- tai makuaineita.