• Virbac Hpm Feline Advanced Kidney & Joint 1,5 kg Kj3
-10%

Virbac Hpm Feline Advanced Kidney & Joint 1,5 kg Kj3

SKU-koodiVI3561963601910
Virbac Hpm Feline Advanced Kidney & Joint 1,5 kg Kj3
Normaalihinta €28,60 1,91 € / 100gr
Alennushinta €28,60 Normaalihinta €31,78
Säästät: -€3,18
1,91 € / 100gr
Virbac Hpm Feline Advanced Kidney & Joint 1,5 kg Kj3
Virbac Hpm Feline Advanced Kidney & Joint 1,5 kg Kj3
Normaalihinta €28,60 1,91 € / 100gr
Alennushinta €28,60 Normaalihinta €31,78
Säästät: -€3,18
1,91 € / 100gr

 

 
VIRBAC HPM FELINE ADVANCED KIDNEY & JOINT 1,5 kg KJ3 on ruokavalio-ruoka, joka on kehitetty aikuisille ja ikääntyneille kissoille, joilla on pitkälle edennyt krooninen munuaissairaus (IRIS-vaiheet 3 ja 4), joilla on tai ei ole nivelrikkoa. Ruoka on suunniteltu säilyttämään munuaisten toiminta, edistämään nivelten liikkuvuutta ja ehkäisemään aliravitsemusta; sen ravintoprofiili yhdistää rajoitetun määrän korkealaatuista proteiinia (30 %), alennetun fosforipitoisuuden, välttämättömiä omega-3-rasvahappoja ja DHA:ta nivelten tulehduksen hillitsemiseksi, korkean energiapitoisuuden ruokahaluttomuuden kompensoimiseksi sekä erityisen Mobility Plus -kompleksin, joka on tarkoitettu ruston ja nivelten suojaamiseen. Tuote tarjoaa ravitsemusta, joka on räätälöity munuaisten vajaatoiminnasta ja nivelongelmista kärsivien kissojen tarpeisiin.

Ainesosat

VIRBAC HPM FELINE ADVANCED KIDNEY & JOINT 1,5KG KJ3 sisältää sian ja siipikarjan kuivattuja proteiineja, perunatärkkelystä, sian ja siipikarjan hydrolysoituja proteiineja, eläinrasvoja, herneitä, mineraaleja, lignoselluloosaa, pavunkuoria, riisiä, kalaöljyä, punajuurimassaa, oluthiivaa, hydroloitua kalaproteiinia, frukto-oligosakkarideja, psylliumkuitua, munankuoren kalvoa, hydroloituja äyriäisiä (kitosaanin lähde), kondroitiinisulfaatti ja Lactobacillus acidophilus. Valmisteen koostumusta täydentävät lisäaineet, kuten kondroitiinisulfaatti, kitosaani, munankuoren kalvo, kalsiumkarbonaatti, E-vitamiini, bentoniitti ja L. acidophilus, ja se on tarkoitettu munuaisten ja nivelten suojeluun kissoilla, joilla on pitkälle edennyt munuaissairaus.