• Virbac Hpm Feline A2 Allergy Hypoallergenic 3 kg
-10%

Virbac Hpm Feline A2 Allergy Hypoallergenic 3 kg

SKU-koodiVI3561963601996

Virbac Hpm Feline Allergy Hypoallergenic A2 3 kg

Normaalihinta €51,90 1,73 € / 100gr
Alennushinta €51,90 Normaalihinta €57,67
Säästät: -€5,77
1,73 € / 100gr
Virbac Hpm Feline A2 Allergy Hypoallergenic 3 kg
Virbac Hpm Feline A2 Allergy Hypoallergenic 3 kg
Normaalihinta €51,90 1,73 € / 100gr
Alennushinta €51,90 Normaalihinta €57,67
Säästät: -€5,77
1,73 € / 100gr

 

 

VIRBAC HPM FELINE ALLERGY HYPOALLERGENIC A2 3KG on hypoallergeeninen ruokavalioruoka, joka on kehitetty ruoka-aineallergioista tai -intoleransseista kärsiville kissoille. Se on suunniteltu erityisesti vähentämään haittavaikutuksia hydrolysoidun kalaproteiinin avulla, joka on erittäin hyvin sulava ja vähäisen allergeenipotentiaalin omaava proteiininlähde; sen koostumus, joka on sovitettu ruoka-allergioiden pitkäaikaiseen hoitoon, sisältää runsaasti korkealaatuista proteiinia, auttaa ylläpitämään kehon kuntoa ja edistää ruoansulatuskanavan ja ihon terveyttä prebioottien ja postbioottien avulla, minkä vuoksi se sopii ruoka-aineherkkyydestä tai siihen liittyvistä ruoansulatuskanavan häiriöistä kärsiville aikuisille kissoille.

Ainesosat

VIRBAC HPM FELINE ALLERGY HYPOALLERGENIC A2 3KG sisältää puhdistettua perunatärkkelystä ainoana hiilihydraattilähteenä, hydrolysoituja kalaproteiineja (26 %), eläinrasvoja, mineraaleja, lignoselluloosaa, hydrolysoituja sianproteiineja, juurikasmassaa, frukto-oligosakkarideja, oluthiivaa, rasvahappojen mono-, di- ja triglyseridejä, Lactobacillus acidophilus ja kondroitiinisulfaatti. Tuote on kehitetty erityisesti minimoimaan allergisten reaktioiden riski ja parantamaan ruoansulatusta ruokaherkkyydestä kärsivillä kissoilla.