• Virbac Allermyl Shampoo 250 Ml
  • Virbac Allermyl -shampoo 250 ml
  • Virbac Allermyl -shampoo 250 ml
-13%

Virbac Allermyl -shampoo 250 ml

SKU-koodiAL3597134003184

Allermyl-shampoo, ihotautilääkäriin tarkoitettu shampoo herkälle ja kutisevalle iholle

Normaalihinta €20,40 8,16 € / 100ml
Alennushinta €20,40 Normaalihinta €23,40
Säästät: -€3,00
8,16 € / 100ml
Virbac Allermyl Shampoo 250 Ml
Virbac Allermyl -shampoo 250 ml
Normaalihinta €20,40 8,16 € / 100ml
Alennushinta €20,40 Normaalihinta €23,40
Säästät: -€3,00
8,16 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Allermyl® on hellävarainen, pesuaineeton ja erittäin hyvin siedetty dermatologinen shampo, joka on tarkoitettu säännölliseen käyttöön kaiken ikäisten koirien ja kissojen ihon ja turkin kunnon optimoimiseksi, kun kyseessä on herkkä iho ja kutina. Allermyl® lievittää ärsytystä, kosteuttaa ja ylläpitää ihon suojakerroksen eheyttä sekä ihon luonnollista mikrobitasapainoa.

Ominaisuudet

• Auttaa ylläpitämään ihon suojakerroksen eheyttä ja suojaamaan sitä ulkoisilta ärsykkeiltä.
• Puhdistaa, kosteuttaa ja lievittää ärsytystä.
• Ainutlaatuinen SIS-tekniikka (Skin Innovative Science technology), joka estää mikro-organismien tarttumista ja edistää ihon luonnollista mikrobipuolustusta.
• Ympäristöystävällinen pakkaus: 100 % kierrätetystä muovista valmistettu pullo ja biohajoava koostumus.
• Helppokäyttöinen pakkaus: helppo käsitellä yhdellä kädellä, pohjasta avautuva, jotta sisältö tyhjenee kokonaan, ja annostelua helpottava venttiili.
• Ihanteellinen lisä allergisten koirien ja kissojen ihonhoitoon, erityisesti atooppisen ihon hoitoon.

Käyttöohjeet

Kastele turkki, levitä shampoota, hiero ja huuhtele. Toista käsittely, anna vaikuttaa 5–10 minuuttia ja huuhtele. Käytä 2–3 kertaa viikossa 3 viikon ajan tai eläinlääkärin ohjeiden mukaan.

Koostumus ja ainesosat

Vesi, mietot puhdistusaineet. Ihon lipidikompleksi (keramidi 3, keramidi 6 II, keramidi 1), glykoteknologia (ramnoosi, galaktoosi, mannoosi ja lauryyliglukosidi), Defensin Technology (Peumus boldus -lehtiuute ja Spiraea ulmaria -lehtiuute), piroktonolamiini, F-vitamiini, linolihappo ja linolenihappo.