• Vetnova Crono Electrolytes Vit E&Se , 6 kg
-10%

Vetnova Crono Electrolytes Vit E&Se, 6 kg

SKU-koodiCR8436545964118

Vetnova Crono Electrolytes Vit E&Se, 6 kg on hevosille tarkoitettu ravintolisä, jossa yhdistyvät elektrolyytit, E-vitamiini ja seleeni. Se edistää nesteytystä, suojaa lihaksia ja nopeuttaa palautumista voimakkaan hikoilun jälkeen. Ihanteellinen kilpailuihin, vaativaan harjoitteluun, matkoille tai äärimmäisiin sääolosuhteisiin. Omenan maku helpottaa sen nauttimista.

Normaalihinta €148,49 2,47 € / 100gr
Alennushinta €148,49 Normaalihinta €164,99
Säästät: -€16,50
2,47 € / 100gr
Vetnova Crono Electrolytes Vit E&Se , 6 kg
Vetnova Crono Electrolytes Vit E&Se, 6 kg
Normaalihinta €148,49 2,47 € / 100gr
Alennushinta €148,49 Normaalihinta €164,99
Säästät: -€16,50
2,47 € / 100gr

 

 

Vetnova Crono Electrolytes Vit E&Se, 6 kg, on erityisesti hevosille suunniteltu korkealaatuinen ravintolisä. Sen kattava koostumus yhdistää välttämättömiä elektrolyyttejä E-vitamiiniin ja seleeniin, mikä edistää tehokasta nesteytystä ja nopeampaa palautumista voimakkaan hikoilun aiheuttaman nestehukan jälkeen. Lisäksi se auttaa suojaamaan lihaksia ja edistää optimaalista fyysistä suorituskykyä.

Tasapainoisen natrium-, kalium-, magnesium-, kalsium-, seleeni- ja E-vitamiinikoostumuksensa ansiosta tämä ravintolisä korvaa hevoselle liikunnan aikana menetetyt mineraalit, auttaa ylläpitämään sen elektrolyyttitasapainoa ja parantaa sen palautumiskykyä.

Se sopii erinomaisesti kilpailuissa kilpaileville hevosille, vaativien harjoitusjaksojen aikana, keski- tai pitkän matkan reiteillä, kosteissa sääolosuhteissa tai äärilämpötiloissa tehtävissä töissä sekä pitkien matkojen, messujen, pyhiinvaellusten tai muiden tilanteiden aikana, jotka voivat aiheuttaa nestehukkaa tai lihasvaivoja.

Miellyttävä omenan maku tekee tuotteesta erittäin maukkaan ja helpon annostella, mikä takaa eläimen hyvän vastaanoton.

Saatavilla olevat pakkauskoot:

900 g:n pakkaus (noin 30 päivää).

1,8 kg:n pakkaus (noin 60 päivää).

6 kg:n pakkaus (noin 200 päivää).

Koostumus

Koostumus 30 grammaa tuotetta kohti:

Natriumkloridi: 21 500 mg

Kaliumkloridi: 6 000 mg

Magnesiumsulfaatti: 600 mg

Kalsiumkarbonaatti: 500 mg

Seleeni: 0,33 mg

E-vitamiini: 333,33 mg

Käyttöohjeet

Tämän ravintolisän mukana toimitetaan mittauslusikka annostelun helpottamiseksi. Suositellaan sekoittamaan sopiva määrä eläimen juomaveteen sen tarpeiden mukaan: ylläpitoon ilman näkyvää hikoilua käytetään 1 mitta (30 g); lievän hikoilun tapauksessa 2 mitallista (60 g); kohtalaisen hikoilun tapauksessa 3 mitallista (90 g); voimakkaan hikoilun tapauksessa 4 mitallista (120 g); ja erittäin voimakkaan hikoilun tapauksessa 6 mitallista (180 g). On tärkeää varmistaa, että vettä on saatavilla vähintään tunnin ajan annostelun jälkeen. Tätä lisäravinnetta voidaan antaa ennen liikuntaa, sen aikana tai sen jälkeen, ja annostelua voidaan toistaa 4–6 tunnin välein, enintään 6 mitallista päivässä tai eläinlääkärin ohjeiden mukaisesti.