• Terpenic Peppermint Essential Oil Bio 30Ml.
-38%

Terpenic Piparminttu Eteerinen öljy, luomu, 30 ml.

SKU-koodiTE8436553169352
Luomupiparminttuöljy on aromaterapiassa käytettävä luonnontuote. Se myydään 30 ml:n pullossa, ja se saadaan kasvin lehtien tislaamalla. Tämä öljy tunnetaan virkistävistä ja stimuloivista ominaisuuksistaan, ja sitä käytetään yleisesti päänsäryn lievittämiseen, keskittymiskyvyn parantamiseen ja nenän tukkoisuuden helpottamiseen.
Normaalihinta €26,80 89,33 € / 100ml
Alennushinta €26,80 Normaalihinta €43,49
Säästät: -€16,69
89,33 € / 100ml
Terpenic Peppermint Essential Oil Bio 30Ml.
Terpenic Piparminttu Eteerinen öljy, luomu, 30 ml.
Normaalihinta €26,80 89,33 € / 100ml
Alennushinta €26,80 Normaalihinta €43,49
Säästät: -€16,69
89,33 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
2 tuote(et)
€0,00

 

 
Piparminttuöljy on 30 ml:n luomutuote. Sitä käytetään aromaterapiassa, ja sillä on virkistäviä ja stimuloivia ominaisuuksia. Sitä voidaan käyttää päänsäryn lievittämiseen, keskittymiskyvyn parantamiseen ja nenän tukkoisuuden helpottamiseen. Sitä voidaan käyttää myös lihas- ja nivelkipujen lievittämiseen sekä ihon kutinan ja punoituksen helpottamiseen. On tärkeää laimentaa se ennen käyttöä iholle, ja sen käyttöä tulee välttää raskauden aikana tai pienten lasten hoidossa.

Ainesosat

Tämän tuotteen pääasiallinen vaikuttava aine on piparminttuöljy.