• Pranarôm Protect Spray 30 ml
-24%

Pranarôm Spray Protect 30 ml

SKU-koodiPR5420008532856

Pranarôm Spray Protect 30 ml on valmistettu lavandiini- ja teepuuöljystä. Tämä vegaaninen koostumus on pakattu kätevään tummaan pulloon, joka auttaa säilyttämään sen ominaisuudet, ja siinä on sumutin, joka helpottaa tuotteen levittämistä päänahalle.

Normaalihinta €13,10 43,67 € / 100ml
Alennushinta €13,10 Normaalihinta €17,26
Säästät: -€4,16
43,67 € / 100ml
Pranarôm Protect Spray 30 ml
Pranarôm Spray Protect 30 ml
Normaalihinta €13,10 43,67 € / 100ml
Alennushinta €13,10 Normaalihinta €17,26
Säästät: -€4,16
43,67 € / 100ml

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

Pranarôm Spray Protect 30 ml on valmistettu lavandiini- ja teepuuöljyjen pohjalta. Se on luonnollinen tuote, joka auttaa puhdistamaan päänahkaa ja erityisesti ehkäisemään ja poistamaan täitä.

Tuotteen koostumuksessa olevien kemotyyppisten eteeristen öljyjen yhdistelmällä on hiuksia korjaavia ja puhdistavia ominaisuuksia. Tuotteen pakkaus on erityisen huomionarvoinen, sillä se on pakattu tummaan lasipulloon, joka säilyttää tuotteen ominaisuudet ennallaan. Pakkauksessa on myös sumutin, joka helpottaa tuotteen käyttöä.

Pranarôm-tuotteen vegaaninen koostumus erottuu edukseen helppokäyttöisyydellään käytännöllisen pakkausmuodon ansiosta. Sen tuoksu on myös erittäin miellyttävä ja tuo käyttäjälle raikkautta ja hyvinvointia.

Tuotteen eteeriset öljyt ovat 100-prosenttisesti luomua ja peräisin kokonaan luomuviljelystä.

Ainesosista erottuu erityisesti lavandiiniöljy, jolla on kipua lievittäviä, antiseptisiä, antibakteerisia ja tulehdusta hillitseviä ominaisuuksia. Sitä pidetään luonnollisena keinona estää täiden esiintymistä.

Tuote sisältää myös teepuuöljyä, jolla on hyödyllisiä ja tehokkaita ominaisuuksia täitä sisältävän päänahan hoidossa. Se auttaa poistamaan loiset kokonaan.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

Henkilöille, jotka tarvitsevat eteerisiä öljyjä sisältävää suojaavaa suihketta, joka auttaa torjumaan täitä hiuksissa.

Tuotetta ei suositella raskaana oleville tai imettäville naisille. Ei sovellu henkilöille, joilla on hengitysteiden herkkyys.

Tuotetta suositellaan käytettäväksi 30 kuukauden iästä alkaen.

Käyttöohje

Arvioi mahdollisten allergioiden riski. Tätä varten voit laittaa hieman tuotetta kyynärpäähän ja pitää sitä taivutettuna reaktion havaitsemiseksi. Suihkuta aamulla kaksi kertaa päivässä ohimoille ja niskaan. Tuotetta käytetään vain ulkoisesti.

Vasta-aiheet

Pidä poissa lasten ulottuvilta. Käytön jälkeen on suositeltavaa säilyttää tuotetta kuivassa paikassa. Älä käytä tuotetta, jos se on pilaantunut. Säilytä viileässä, turvallisessa ja kuivassa paikassa. Älä niele. Vältä kosketusta silmiin, ja jos tuotetta joutuu silmiin, huuhtele silmiä runsaalla vedellä. Pidä tuote poissa lämmönlähteiden ja liiallisen kylmyyden ulottuvilta. Älä tupakoi tuotteen levittämisen jälkeen.

Koostumus

Ravintsara. Niauli. Maustekynsi. Ylang-ylang. Sitruuna. Oregano. Lavandiini. Teepuu.