• Terpenic Pennyroyal Mint Essential Food Oil 10Ml.
-33%

Terpenic-minttuöljy (Poleo), elintarvikekäyttöön tarkoitettu eteerinen öljy, 10 ml.

SKU-koodiTE8436553166801
MENTA POLEO -ruoka-eteerinen öljy on aromaterapiatuote, jota käytetään ruoanlaitossa antamaan ruoille virkistävää makua. Tämä eteerinen öljy on peräisin poleo-minttu-kasvista, ja sille on ominaista voimakas tuoksu sekä ruoansulatusta edistävät ominaisuudet. Jo muutamalla tipalla voit antaa suosikkiruokillesi erityisen vivahteen.
Normaalihinta €7,20 72,0 € / 100ml
Alennushinta €7,20 Normaalihinta €10,76
Säästät: -€3,56
72,0 € / 100ml
Terpenic Pennyroyal Mint Essential Food Oil 10Ml.
Terpenic-minttuöljy (Poleo), elintarvikekäyttöön tarkoitettu eteerinen öljy, 10 ml.
Normaalihinta €7,20 72,0 € / 100ml
Alennushinta €7,20 Normaalihinta €10,76
Säästät: -€3,56
72,0 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
2 tuote(et)
€0,00

 

 
MENTA POLEO on 10 ml:n elintarvikekäyttöön tarkoitettu eteerinen öljy. Sitä käytetään aromaterapiassa ja luonnonlääketieteessä moniin eri tarkoituksiin. Tämä eteerinen öljy uutetaan poleo-mintan kasvista, ja sitä käytetään päänsäryn lievittämiseen, ruoansulatuksen parantamiseen, stressin ja ahdistuksen lievittämiseen sekä flunssan oireiden ja nenän tukkoisuuden lievittämiseen. Sitä voidaan käyttää myös ruoanlaittoon maun ja tuoksun lisäämiseksi ruokiin. On tärkeää laimentaa öljy asianmukaisesti ennen käyttöä ja kysyä neuvoa terveydenhuollon ammattilaiselta ennen sen käyttöä lääkinnällisiin tarkoituksiin.