• Svr Sun Sec Fluide Age Spf50+, 40 ml
-21%
Svr

SUN SECURE Photoage SPF50+ 40 ml

SKU-koodiSV3662361004065
40 ml – Kevyt ja nestemäinen aurinkovoide, joka jättää iholle näkymättömän lopputuloksen. Päivittäiseen käyttöön auringon aiheuttamien vaurioiden korjaamiseen ja ehkäisemiseen.
Normaalihinta €22,70 56,75 € / 100ml
Alennushinta €22,70 Normaalihinta €28,90
Säästät: -€6,20
56,75 € / 100ml
Svr Sun Sec Fluide Age Spf50+, 40 ml
SUN SECURE Photoage SPF50+ 40 ml
Normaalihinta €22,70 56,75 € / 100ml
Alennushinta €22,70 Normaalihinta €28,90
Säästät: -€6,20
56,75 € / 100ml

 

 
40 ml – Kevyt ja nestemäinen aurinkovoide, joka jättää iholle näkymättömän lopputuloksen. Päivittäiseen käyttöön auringon aiheuttamien vaurioiden korjaamiseen ja ehkäisemiseen.

Koostumus

AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, SILICA, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, PROPANEDIOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BEHENETH-25, ETYLIHEKSYYLITRIAZONI, AKRYLAATIT/C12-22-ALKYYLIMETAKRYLAATTIKOPOLYMEERI, GLYSERYYLISTEARAATTISITRAATTI, DIETYLIHEKSYYLIBUTAMIDOTRIAZONI, NIACINAMIDE, ALKANNA TINCTORIA -JUURIUUTE, ARGINIINI, CUCUMIS MELO (MELONI) -HEDELMÄUUTE, DINATRIUMLAURYYLISULFOSUKKINAATTI, HYDROKSIPROPYYLITRIMONIUMMALTODEKSTRIININ RISTIKOPOLYMEERI, LESITIINI, LEPIDIUM SATIVUM -ITU-UUTE, MALTODEKSTRIIINI, NATRIUMASETYLOITU HYALURONAATTI, GLYSERIINI, HELIANTHUS ANNUUS (AURINGONKUKKA) -SIEMENÖLJY, TOKOFEROLI, 1,2-HEKSANEDIOLI, KAPRYLYLIGLYKOLI, SITRUUNAHAPPO, HYDROKSYETYYLIAKRYLAATTI/NATRIUMAKRYLOILDIMETYYLITAURAATTI-KOPOLYMEERI, PENTYLEENIGLYKOLI, POLYSORBAATTI 60, SORBITANISOSTEARAATTI, KSANTAANIKUMI, KOKO-GLUKOSIDI.

Käyttöohjeet

LEVITÄ RUNSAASTI AAMULLA
Levitä tasaisesti koko kasvoille.

LEVITÄ UUDELLEEN SÄÄNNÖLLISESTI
Ennen jokaista auringolle altistumista ja pitkäkestoisen altistumisen aikana.

Levitä runsaasti ja tasaisesti ennen auringossa oleskelua, jotta altistuva ihoalue peittyy hyvin. Määrän vähentäminen heikentää suojaustasoa merkittävästi. Aurinkosuojatuote ei koskaan tarjoa täydellistä suojaa. Levitä tuotetta säännöllisesti suojan ylläpitämiseksi, erityisesti hikoilun, uinnin tai pyyhkeellä kuivautumisen jälkeen. Vältä auringossa oleskelua auringon säteilyn ollessa voimakkainta (klo 12–16); muussa tapauksessa käytä suojaavaa vaatetusta. Auringonpolttamat ovat vaarallisia, etenkin lapsille. Käytä ihotyypillesi sopivia aurinkosuojatuotteita. Tämän tuotteen käyttö ei saa kannustaa pitkäaikaiseen auringossa oleskeluun. Liika auringonotto on vaarallista. Älä altista vauvoja tai pieniä lapsia suoralle auringonvalolle. Käytä vauvallesi aina suojaavaa vaatetusta ja levitä aurinkovoidetta vain paljaisiin ihoalueisiin.

Ainesosat

AQUA/WATER/EAU, DICAPRYLYL CARBONATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, SILICA, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, PROPANEDIOL, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BEHENETH-25, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, GLYCERYL STEARATE CITRATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, NIACINAMIDE, ALKANNA TINCTORIA -JUURIUUTE, ARGINIINI, CUCUMIS MELO (MELONI) -HEDELMÄUUTE, DINATRIUMLAURYYLISULFOSUKKINAATTI, HYDROKSIPROPYYLITRIMONIUM-MALTODEKSTRIIINI-RISTIKOPOLYMEERI, LESITIINI, LEPIDIUM SATIVUM -ITU-UUTE, MALTODEKSTRIIINI, NATRIUMASETYLOITU HYALURONAATTI, GLYSERIINI, HELIANTHUS ANNUUS (AURINGONKUKKA) -SIEMENÖLJY, TOKOFEROLI, 1,2-HEKSANEDIOLI, KAPRYLYLIGLYKOLI, SITRUUNAHAPPO, HYDROKSYETYYLIAKRYLAATTI/NATRIUMAKRYLOILDIMETYYLITAURAATTI-KOPOLYMEERI, PENTYLEENIGLYKOLI, POLYSORBAATTI 60, SORBITAANI-ISOSTEARAATTI, KSANTAANIKUMI, KOKO-GLUKOSIDI.