• Simildiet Lightening Plus Cream Xtra 50Ml.
-23%

Simildiet Lightening Plus Cream Xtra 50 ml.

SKU-koodiSI8437000754558
Simildiet Lightening Plus Cream Xtra 50 ml on ihoa vaalentava voide. Sitä käytetään levittämällä pieni määrä halutuille alueille ja hieromalla kevyesti, kunnes se on imeytynyt kokonaan. Parhaiden tulosten saavuttamiseksi suositellaan käyttämään tuotetta kahdesti päivässä, mieluiten aamulla ja illalla. On tärkeää noudattaa valmistajan ohjeita ja välttää tuotteen joutumista silmiin ja limakalvoille.
Normaalihinta €48,20 96,4 € / 100ml
Alennushinta €48,20 Normaalihinta €62,93
Säästät: -€14,73
96,4 € / 100ml
Simildiet Lightening Plus Cream Xtra 50Ml.
Simildiet Lightening Plus Cream Xtra 50 ml.
Normaalihinta €48,20 96,4 € / 100ml
Alennushinta €48,20 Normaalihinta €62,93
Säästät: -€14,73
96,4 € / 100ml

 

 

Simildiet Lightening Plus Cream Xtra 50 ml on ihoa vaalentava voide. Sitä käytetään levittämällä pieni määrä halutuille alueille ja hieromalla kevyesti, kunnes se on imeytynyt kokonaan. Tuotetta suositellaan käytettäväksi kahdesti päivässä, mieluiten aamulla ja illalla, ihon puhdistuksen ja tonisoinnin jälkeen. On tärkeää välttää tuotteen joutumista silmiin ja pitää se lasten ulottumattomissa. Päivällä on suositeltavaa käyttää aurinkovoidetta ihon suojaamiseksi UV-säteilyltä.

Apteekkarin neuvo

Simildiet Lightening Plus Cream Xtra 50 ml -tuotteen käyttöä koskevia varoituksia ja neuvoja ovat:

1. Vältä kosketusta silmiin: On tärkeää varoa, ettei voidetta levitetä silmien lähelle, sillä se voi aiheuttaa ärsytystä. Jos voidetta joutuu vahingossa silmiin, huuhtele silmät runsaalla vedellä.

2. Säilytä lasten ulottumattomissa: Tämä tuote sisältää ainesosia, jotka voivat olla haitallisia, jos niitä nielaistaan. Varmista, että säilytät tuotetta turvallisessa paikassa ja lasten ulottumattomissa.

3. Käytä ohjeiden mukaisesti: Noudata valmistajan antamia käyttöohjeita. Levitä pieni määrä halutuille alueille ja hiero kevyesti, kunnes voide on imeytynyt kokonaan.

4. Käytä päivällä aurinkovoidetta: Vaikka tämä tuote voi auttaa vaalentamaan ihoa, on tärkeää suojata ihoa UV-säteilyltä. Levitä päivällä laajakirjoista aurinkovoidetta, jonka suojakerroin on sopiva.

Jos sinulla on jokin ihosairaus tai olet altis allergisille reaktioille, on suositeltavaa konsultoida ihotautilääkäriä ennen tämän tuotteen käyttöä.