• Scientiffic Nutrition Vegan Protein 908G Cookies , 908 grammes
-21%

Scientiffic Nutrition Vegan Protein 908G Cookies, 908 grammaa

SKU-koodiSC8491366277557
100 % kasviperäinen vegaaninen proteiini, joka sisältää vihanneksia ja hedelmiä sekä ei sisällä sokeria ja joka lisää lihasmassaa. Sopii vegaaneille ja kasvissyöjille – 908 g, keksimaku.
Normaalihinta €25,20 2,78 € / 100gr
Alennushinta €25,20 Normaalihinta €31,90
Säästät: -€6,70
2,78 € / 100gr
Scientiffic Nutrition Vegan Protein 908G Cookies , 908 grammes
Scientiffic Nutrition Vegan Protein 908G Cookies, 908 grammaa
Normaalihinta €25,20 2,78 € / 100gr
Alennushinta €25,20 Normaalihinta €31,90
Säästät: -€6,70
2,78 € / 100gr

 

 
EDUT: Urheiluravintolisä lihasmassan kasvattamiseen; sisältää lihasten palautumiseen ja kasvuun tarvittavia välttämättömiä aminohappoja; sisältää myös vähemmän rasvaa kuin eläinproteiini ja on erinomainen mineraalien lähde.
KOOSTUMUS: Ravintolisä, jonka koostumus perustuu herneestä ja riisistä uutettuun proteiiniin, rikastettu Greens & Fruits -seoksella, ilman sokeria, sillä siinä käytetään Steviaa ja Dygezimeä ravintoaineiden imeytymisen parantamiseksi.
SUOSITELLAAN: Lisäravinne sopii kaikille, erityisesti urheilijoille, jotka tarvitsevat ja haluavat kasvattaa lihasmassaa. Tuote sopii myös vegaaneille ja kasvissyöjille.
LISÄOMINAISUUDET: Edellä mainittujen hyötyjen lisäksi tämä tuote auttaa maksaa ja munuaisia poistamaan myrkkyjä, sisältää runsaasti kuitua ja sopii erinomaisesti vähäkalorisiin ruokavalioihin kylläisyyttä lisäävän vaikutuksensa ansiosta.

Käyttöohjeet

Sekoita 30 g veteen tai kasvisjuomaan ja nauti treenin jälkeen tai proteiinilisänä.

Ainesosat

Aminohappokoostumus g/100 g
L-alaniini 3,53
L-arginiini 5,75
L-asparagiinihappo 7,78
L-glutamiinihappo 9,80
L-kysteiini 0,69
L-fenyylialaniini 4,04
L-glysiini 3,25
L-histidiini 1,61
L-isoleusiini 3,57
L-leusiini 5,52
L-lysiini 3,92
L-metioniini 1,36
L-proliini 3,48
L-seriini 3,18
L-tyrosiini 2,50
L-treoniini 2,80
L-tryptofaani 0,97
L-valiniini 3,66
ENTSYYMIT 100 g 50 g
DYGEZYME® 0,09 0,05
Amylaasi 2160 U 1080 U
Proteaasi 540 U 270 U
Laktaasi 360 U 180 U
Sellulaasi 180 U 90 U
Lipasi 90 U 45 U

Apteekin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät saa korvata monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.