• Scientiffic Nutrition Nitrates+Red Fruits , 500 grams
-26%

Scientiffic Nutrition Nitrates+punaiset marjat, 500 grammaa

SKU-koodiSC8491366277205
Nitrates Plus. Se on punajuurimehulla rikastettu nitraattipitoinen urheilulisä, joka parantaa urheilusuorituskykyäsi. Se on rikastettu natriumilla, kaliumilla ja magnesiumilla. 500 g, metsämarjojen maku.
Normaalihinta €17,80 3,56 € / 100gr
Alennushinta €17,80 Normaalihinta €23,90
Säästät: -€6,10
3,56 € / 100gr
Scientiffic Nutrition Nitrates+Red Fruits , 500 grams
Scientiffic Nutrition Nitrates+punaiset marjat, 500 grammaa
Normaalihinta €17,80 3,56 € / 100gr
Alennushinta €17,80 Normaalihinta €23,90
Säästät: -€6,10
3,56 € / 100gr

 

 
HYÖDYT: Lisäravinne, joka auttaa sinua treenaamaan tehokkaammin, sillä se vaikuttaa verenkiertoon ja lisää nitraattien määrää elimistössä. Se myös nopeuttaa lihasten palautumista ja edistää kehon rasvanpolttoa.
KOOSTUMUS: Nitraattipohjainen ravintolisä. Se on rikastettu natriumilla, kaliumilla ja magnesiumilla.
SUOSITELLAAN: Voidaan käyttää lisäravinteena kestävyysurheilijoille sekä pitkäkestoisten ja fyysisesti vaativien harjoitusten yhteydessä. Ota 2–3 tuntia ennen harjoitusta 6–7 päivän ajan.
PARANTAA URHEILUSUORITUSKYKYÄ: Nitraattipohjaisia urheilulisäravinteita käytetään urheilusuorituskyvyn parantamiseen. Ne auttavat myös saavuttamaan suuremman lihasvoiman pienemmällä ATP:n kulutuksella.
NITRAATIT: Ne ovat typpihapon suoloja, jotka muodostuvat luonnollisesti typpiyhdisteiden hajoamisen seurauksena ja joita löytyy erilaisista elintarvikkeista, kuten punajuuresta. Ne muuttuvat entsyymien vaikutuksesta typpioksidiksi.

Käyttöohje

Ota 1 annos (5 g) sekoitettuna veteen ennen liikuntaa.

Ainesosat

DDR-HIILIHYDRAATIT 33 g
Palatinose™ 14,85 g
KASVIT
Punajuuri, Beta vulgaris, kuivauute, juuri 4,95 g
Nitraatit 459 mg
MINERAALIT %VRN
Natrium 353,25 mg
Kalium 15 % 295,20 mg
Magnesium 56,88 % 213 mg

Apteekin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät saa korvata monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.