• Scientiffic Nutrition Greens & Fruits , 300 g
-18%

Scientiffic Nutrition Greens & Fruits, 300 g

SKU-koodiSC8491366275881
Greens & Fruits on antioksidantti- ja detox-valmiste, joka sisältää hedelmiä, vihanneksia, ruoansulatusentsyymejä ja probiootteja terveyden ylläpitämiseksi. Sopii vegaaneille – 300 g
Normaalihinta €27,70 9,23 € / 100gr
Alennushinta €27,70 Normaalihinta €33,90
Säästät: -€6,20
9,23 € / 100gr
Loppuunmyyty
Scientiffic Nutrition Greens & Fruits , 300 g
Scientiffic Nutrition Greens & Fruits, 300 g
Normaalihinta €27,70 9,23 € / 100gr
Alennushinta €27,70 Normaalihinta €33,90
Säästät: -€6,20
9,23 € / 100gr

 

 
HYÖDYT: Ravintolisä, joka sisältää B-vitamiinikompleksia, C-vitamiinia ja välttämättömiä kivennäisaineita, kuten sinkkiä, ja jolla on myös korkea pitoisuus. Lisäksi sillä on voimakas antioksidanttinen, detoksifioiva ja puhdistava vaikutus.
KOOSTUMUS: Ravintolisä, jonka koostumus perustuu hedelmä- ja vihannesuutteisiin (Oxxynea-patentti), ruoansulatusentsyymien (Digezyme-patentti), suolistoflooraa tukevan Megaflora 9 -patentin sekä kauran beetaglukaanista koostuvan Oat Well -patentin ainesosiin.
SUOSITELLAAN: Tuote on tarkoitettu sekä urheileville että muille, jotka haluavat ylläpitää hyvää terveyttä hedelmä- ja vihannesuutteiden sekä vitamiinien hyötyjen avulla. Tuote sopii myös vegaaneille.
OMINAISUUDET: Edellä mainittujen hyötyjen lisäksi tämä ravintolisä auttaa muun muassa painonhallinnassa, ruokahalun hillitsemisessä, fyysisen suorituskyvyn parantamisessa, stressin hallinnassa sekä immuunijärjestelmän vahvistamisessa.
SUOSITELTU ANNOS: Ota aamulla tyhjään vatsaan 5 g:n annos lasillisessa haaleaa vettä, jotta saat parhaan alkalisoivan ja puhdistavan vaikutuksen. Voit ottaa toisen annoksen myös ennen päivän viimeistä ateriaa, illallista.

Ainesosat

OatWell 22 % (kaurakuitu, jossa on beetaglukaania) 1 g; ohrajauhe (Hordeum vulgare, ruoho) 0,5 g; vehnänversojauhe (Triticum aestivum, maanpäälliset osat) 0,5 g; pellavansiemenjauhe (Linum usitatissimum L, siemenet) 0,5 g; polydekstroosi 0,5 g; kuivatut Hedelmien ja vihannesten kuivausuute (paprika (Capsicum annuum), inkivääri (Zingiber officinale), parsakaali (Brassica oleracea italica), pinaatti (Spinacia oleracea), lehtikaali (Brassica oleracea var. capitata), kaali (Brassica oleracea), vihreä tee (Camellia sinensis), vadelma (Rubus idaeus), banaani (M. paradisiaca L.), kiivi (Actinidia deliciosa), mango (Mangifera indica), luumu (Prunus domestica), limetti (Citrus aurantifolia), mustikka (Vaccinium myrtillus), ananas (Ananas comosus), appelsiini (Citrus sinensis), pomelo (Citrus paradisi), kirsikka (Prunus cerasus), sitruuna (Citrus limon), kukkakaali (Brassica oleracea var. botrytis), vehnänorras (Triticum aestivum), sinimailanen (Medicago sativa), spirulina, chlorella) 0,5 g; Oxxynea-jauhe [hedelmä- ja vihannesuutteet (Ainesosat: vihreän teen uute (Camellia sinensis), hedelmämehujen ja -uutteiden seos (mustikka (Vaccinium myrtillus), greippi (Citrus paradisi), papaija (Carica papaya), ananas (Ananas comosus), mansikka (Fragaria), omena (Pyrus malus L.), aprikoosi (Prunus Armeniaca), kirsikka (Prunus Cerasus), appelsiini (Citrus Sinensis), mustaherukka (Ribes Nigrum)), hedelmä- ja vihannesmehujen ja -uutteiden seos (brokkoli (Brassica oleracea var. italica), lehtikaali (Brassica oleracea var. sabellica), sipuli (Allium cepa), valkosipuli (Allium sativum), parsa (Asparagus officinalis), oliivi (Olea europea), kurkku (Cucumis sativus), rypäleen siemenuute (Vitis vinifera L.), punaisen rypäleen kuoriuute (Vitis vinifera L.), porkkanamehu (Daucus carota), kuivattu tomaattijauhe (Solanum lycopersicum) ja maltodekstriini (maissitärkkelyksestä)] 0,5 g; appelsiinijauhe (Citrus sinensis, hedelmä) 0,25 g; omenapektinijauhe 0,24 g; FOS (frukto-oligosakkaridit) 0,125 g; inuliinijauhe (sikuri – Cichorium intybus, juuri) 0,125 g; Megaflora 9 EVO -probiootti 1 x 10⁹ (Bifidobacterium lactis, Enterococcus faecium, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus paracasei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus salivarius ja Lactococcus lactis) 0,1 g; sitruunajauhe (Citrus limon, hedelmä) 0,05 g; kuivattu rypäleen uute (Vitis vinifera, siemenet (95 % proantosyanidiineja)) 0,05 g; Digezyme-monentsyymikompleksi (maltodekstriini, amylaasi, lipaasi, laktaasi, sellulaasi ja proteaasi) 0,025 g; granaattiomenan kuivauute (Punica granatum, hedelmät (40 % )) 0,025 g; Aloe veran kuivauute (Aloe Barbadensis Miller, lehtien parenkyymi (200:1)) 0,005 g; probiootti (Lactobacillus rhamnosus 2 x 10E11) 0,001 g.

Apteekkarin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät saa korvata monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.