• Scientiffic Nutrition Collagen + Chocolate , 300 grams
-25%

Scientiffic Nutrition Kollageeni + suklaa, 300 grammaa

SKU-koodiSC8491366277137
Collagen+ on kollageenilisä, joka sisältää magnesiumia, hyaluronihappoa ja C-vitamiinia. Se pitää ihon kimmoisana ja vahvistaa niveliä, luita ja kynsiä – 300 g, suklaamaku.
Normaalihinta €15,00 5,0 € / 100gr
Alennushinta €15,00 Normaalihinta €19,90
Säästät: -€4,90
5,0 € / 100gr
Scientiffic Nutrition Collagen + Chocolate , 300 grams
Scientiffic Nutrition Kollageeni + suklaa, 300 grammaa
Normaalihinta €15,00 5,0 € / 100gr
Alennushinta €15,00 Normaalihinta €19,90
Säästät: -€4,90
5,0 € / 100gr

 

 
HYÖDYT: Ravintolisä, joka auttaa kiinnittämään ihon lihaksiin ja ehkäisemään kehon ihon notkahtamista, osallistuu rustokudoksen korjautumiseen, vahvistaa hiuksia ja auttaa myös palautumaan liikunnan jälkeen
KOOSTUMUS: Ravintolisä, joka ei koostu pelkästään naudan kollageenista, vaan sen koostumukseen kuuluu myös hyaluronihappoa, magnesiumbisglicinaattia ja C-vitamiinia. Ota päivittäin yksi mitalusikallinen (15 g) laimennettuna veteen.
SUOSITELLAAN: Tämä ravintolisä on tarkoitettu kaikille, jotka harrastavat urheilua tai elävät liikuntavähäisempää elämää ja haluavat huolehtia terveydestään, sillä se on kehitetty ja koostettu parantamaan ja täydentämään kehosi toimintaa mahdollisimman tehokkaasti.
HYALURONIHAPPO: Se on iholle välttämätön ainesosa, sillä se ravitsee, kosteuttaa ja kiinteyttää ihoa. Sen tuotanto vähenee ikääntymisen myötä, mikä aiheuttaa ihon kuivumista ja ryppyisyyttä; tuotteemme avulla iho saa lisää kimmoisuutta.
C-VITAMIINI: Tämän vitamiinin tehtävänä ravintolisässämme on tukea immuunijärjestelmän normaalia toimintaa, vähentää väsymystä ja uupumusta sekä edistää energia-aineenvaihdunnan normaalia toimintaa.

Käyttöohjeet

Sekoita 10 g veteen tai maitoon ja ota mieluiten aamulla tai ennen nukkumaanmenoa.

Ainesosat

KOOSTUMUS 15 g (DDR)
Hydrolysoitu naudan kollageeni 10,64 g
Hyaluronihappo 120 mg
MINERAALIT
Magnesiumbisglysinaatti (29 % Mg) 310 mg
Magnesium (16,53 % VRN*) 62 mg
VITAMIINIT
C-vitamiini (199 % VRN*) 80 mg

Apteekin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät saa korvata monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota sekä terveellisiä elämäntapoja.