• Scientiffic Nutrition Beta Alanine Neutral , 300 grams
-28%

Scientiffic Nutrition Beta-alaniini, neutraali, 300 grammaa

SKU-koodiSC8491366277007
Beta Alanine on puhdasta, mautonta beta-alaniinijauhetta sisältävä ravintolisä. Tämän aminohapon ansiosta väsymystä voidaan viivästyttää, mikä auttaa parantamaan urheilijan suorituskykyä. 300 g, mauton
Normaalihinta €18,70 6,23 € / 100gr
Alennushinta €18,70 Normaalihinta €25,90
Säästät: -€7,20
6,23 € / 100gr
Loppuunmyyty
Scientiffic Nutrition Beta Alanine Neutral , 300 grams
Scientiffic Nutrition Beta-alaniini, neutraali, 300 grammaa
Normaalihinta €18,70 6,23 € / 100gr
Alennushinta €18,70 Normaalihinta €25,90
Säästät: -€7,20
6,23 € / 100gr

 

 
HYÖDYT: Beta Alanine on puhdasta beeta-alaniinia sisältävä ravintolisä jauheena. Tämä aminohappo viivästyttää väsymystä ja parantaa siten urheilijan suorituskykyä.
KOOSTUMUS: Puhdasta beeta-alaniinia jauheena
SUOSITELLAAN: Beta-alaniinia suositellaan kaikenlaisiin urheilulajeihin, mutta erityisesti voima- ja teho-urheilun sekä kestävyysurheilun harrastajille.
KÄYTTÖOHJEET: Beta-alaniinia 300 g voidaan ottaa yksinään tai yhdessä muiden aminohappojen tai urheilulisien kanssa. Yleensä tätä lisäravinnetta voidaan ottaa kahdella tavalla: jakamalla suositeltu annos päivän aikana tai ottamalla koko annos ennen harjoittelua.

Jos otat sitä ennen treeniä, suosittelemme ottamaan sen 30–45 minuuttia ennen treeniä.

Vakavia sivuvaikutuksia ei tunneta. Usein esiintyy kuitenkin lievä ja täysin vaaraton vaikutus, parestesia eli pistelytunne, joka häviää muutaman minuutin kuluttua. Jos tämä ”kihelmöinti” häiritsee sinua, suosittelemme jakamaan annoksen pienempiin annoksiin päivän aikana sen sijaan, että ottaisit koko annoksen ennen treeniä.

Käyttöohjeet

Ota 5 g ennen harjoitusta sekoitettuna veteen.

Ainesosat

KOOSTUMUS 3 g (DDR)
Beeta-alaniini 3 g

Apteekin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät saa korvata monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.