• Scientiffic Nutrition Bcaa Neutral, 400 g
-17%

Scientiffic Nutrition BCAA Neutro, 400 g

SKU-koodiSC8491366275386
BCAA. Haarautuneet välttämättömät aminohapot jauheena suhteessa 2:1:1. Parantaa lihasten palautumista ja edistää lihasmassan kasvua – maustamaton, 400 g.
Normaalihinta €24,80 6,2 € / 100gr
Alennushinta €24,80 Normaalihinta €29,90
Säästät: -€5,10
6,2 € / 100gr
Loppuunmyyty
Scientiffic Nutrition Bcaa Neutral, 400 g
Scientiffic Nutrition BCAA Neutro, 400 g
Normaalihinta €24,80 6,2 € / 100gr
Alennushinta €24,80 Normaalihinta €29,90
Säästät: -€5,10
6,2 € / 100gr

 

 
HYÖDYT: Urheiluravintolisä, joka edistää proteiinisynteesiä ja ehkäisee siten lihasten kataboliaa; se auttaa myös säilyttämään glykogeenin ja parantaa urheilusuorituskykyä sekä aerobisissa että anaerobisissa harjoituksissa.
KOOSTUMUS: Ravintolisä, jonka koostumus perustuu haaraketjuisille aminohapoille (BCAA) suhteessa 2:1:1. Ainesosat on valittu huolellisesti puhtauden takaamiseksi. Ota 5 g ennen ja jälkeen harjoituksen.
SUOSITELLAAN: Lisäravinnetta suositellaan pääasiassa liikuntaa harrastaville, erityisesti voimaharjoittelua tai kestävyysharjoittelua harrastaville, jotka haluavat lisätä lihasmassaa ja suojata lihaksia katabolialta.
HAARAUTUNEET AMINOHAPOT: BCAA:t ovat rakenteellisesti kolme haarautuneesti toisiinsa liittyvää aminohappoa: leusiini, isoleusiini ja valiini. Niiden on oltava mukana ruokavaliossa, sillä ne ovat välttämättömiä, eikä keho pysty syntetisoimaan niitä muista aminohapoista.
LISÄOMINAISUUDET: Tämä tuote lievittää harjoituksen jälkeisiä lihaskipuja ja tukee immuunijärjestelmää lisäämällä glutamiinin tuotantoa, joka on lihaksissa runsaimmin esiintyvä ei-välttämätön aminohappo.

Koostumus

KOOSTUMUS 100 g:ssa
L-leusiini 49,4 g
L-isoleusiini 24,6 g
L-valiniini 24,6 g

KOOSTUMUS 5 g:SSA
L-leusiini 2,47 g
L-isoleusiini 1,24 g
L-valiniini 1,24 g

Ainesosat

BCAA Instant 2.1.1. (L-leusiini, L-isoleusiini, L-valiini) ja aromit.

Apteekkarin neuvo

Älä ylitä nimenomaisesti suositeltua päivittäistä annosta. Säilytä pienimpien lasten ulottumattomissa. Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.
Lääketeollisuus
neuvo
Consult our pharmacist
Julia Mendoza Murillo
A pharmacist and nutritionist will help you follow healthy lifestyle habits and take care of your health.
Ask me