• Royal Canin Veterinary Renal Special 4Kg, cat food
-12%

Royal Canin Veterinary Renal Special 4 kg, kissanruoka

SKU-koodiRO3182550748179

Royal Feline, kissanruoka

Normaalihinta €62,13 15,53 € / 1kg
Alennushinta €62,13 Normaalihinta €70,42
Säästät: -€8,29
15,53 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Veterinary Renal Special 4Kg, cat food
Royal Canin Veterinary Renal Special 4 kg, kissanruoka
Normaalihinta €62,13 15,53 € / 1kg
Alennushinta €62,13 Normaalihinta €70,42
Säästät: -€8,29
15,53 € / 1kg

 

 

Alhaisen fosforipitoisuuden ja rajoitetun, mutta korkealaatuisen proteiinimäärän ansiosta kissasi saa optimaaliset tulokset. Lisäksi tämän ruoan ainutlaatuinen koostumus vähentää oksalaattikivien muodostumista kalsiumin ja D-vitamiinien ansiosta sekä virtsan emäksistävien ominaisuuksien vaikutuksesta.

Jos lemmikkisi kärsii kroonisesta munuaisten vajaatoiminnasta, tätä ruokaa tulisi antaa sille 6 kuukauden ajan, vaikka sairaudesta riippuen tätä ruokaa voidaan antaa koko elämän ajan eläinlääkärin kanssa neuvoteltuaan.

EDUT

  • Sisältää EPA:ta ja DHA:ta, antioksidanttikompleksia sekä vähän fosforia.
  • Korkea energiatiheys auttaa rajoittamaan painonlaskua.
  • Ruokahalua stimuloiva.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Maukas ruokavaliokissa, joka on tarkoitettu kissoille, joilla on munuaisten toimintahäiriöitä tai krooninen tai tilapäinen munuaisten vajaatoiminta.