• Royal Canin Veterinary Renal Select 10Kg, dog food for dogs
-10%

Royal Canin Veterinary Renal Select 10 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550842648

Royal Canine, koirien ruokavalio

Normaalihinta €83,07 8,31 € / 1kg
Alennushinta €83,07 Normaalihinta €92,30
Säästät: -€9,23
8,31 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Veterinary Renal Select 10Kg, dog food for dogs
Royal Canin Veterinary Renal Select 10 kg, koiranruoka
Normaalihinta €83,07 8,31 € / 1kg
Alennushinta €83,07 Normaalihinta €92,30
Säästät: -€9,23
8,31 € / 1kg

 

 

Royal Canin Renal Select -ruoka koirille, joilla on krooninen munuaissairaus

Royal Canin Renal Select on dieettiruoka, joka on kehitetty koirille, joilla on krooninen tai väliaikainen munuaisten vajaatoiminta. Sen alhainen fosforipitoisuus ja rajoitettu proteiinimäärä tukevat munuaisten toimintaa ja parantavat eläimen terveyttä. Lisäksi sen tuoksu ja maku tekevät siitä erittäin maukkaan ruoan, joka sopii erinomaisesti koirille, joilla on heikko ruokahalu.

Rehu on erityisesti kehitetty tukemaan munuaisten toimintaa. Se sisältää välttämättömiä rasvahappoja, EPA:ta ja DHA:ta, sekä antioksidanttikompleksia. Se sisältää myös alkalisoivia aineita, jotka edistävät aineenvaihdunnan tasapainoa ja vähentävät munuaisten kuormitusta.

Royal Canin Renal Select -kuivaruoka voidaan kostuttaa lisäämällä vettä, mikä parantaa sen makua ja tekee siitä houkuttelevamman koirille, joilla on heikko ruokahalu.

ROYAL CANIN RENAL SELECTIN EDUT

Ruoka koirille, joilla on krooninen munuaisten vajaatoiminta.
Tukee munuaisten toimintaa.
Alhainen fosforipitoisuus.
Sisältää EPA:ta, DHA:ta ja antioksidanttikompleksia.
Erittäin maukas.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Ruoka koirille, joilla on krooninen tai tilapäinen munuaisten vajaatoiminta, ja joka on tarkoitettu tukemaan munuaisten toimintaa.
Ei sovellu tiineille, imettäville emille eikä kasvuvaiheessa oleville koiranpennuille. Ei myöskään tapauksissa, joissa on haimatulehdus tai sen aiempi esiintyminen, eikä hyperlipidemian yhteydessä.