• Royal Canin Veterinary Hypoallergenic 7Kg, dog food
-25%

Royal Canin Veterinary Hypoallergenic 7 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550711333

Royal Canine, koirien ruokavalio

Normaalihinta €64,17 9,17 € / 1kg
Alennushinta €64,17 Normaalihinta €85,18
Säästät: -€21,01
9,17 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Veterinary Hypoallergenic 7Kg, dog food
Royal Canin Veterinary Hypoallergenic 7 kg, koiranruoka
Normaalihinta €64,17 9,17 € / 1kg
Alennushinta €64,17 Normaalihinta €85,18
Säästät: -€21,01
9,17 € / 1kg

 

 

Royal Caninin hypoallergeeninen koiranruoka allergisille koirille

Royal Canin Hypoallergenic -koiranruoka on lääkeruoka koirille, jotka kärsivät ruoansulatuskanavan tai ihon allergisista häiriöistä. Se on tarkoitettu eläimille, jotka tarvitsevat eliminaatioruokavaliota tai kärsivät ruoka-aineintoleransseista, joihin liittyy ihon ja/tai ruoansulatuskanavan oireita, kroonista ripulia ja bakteerien liikakasvua. Sitä suositellaan myös IBD:n (tulehduksellinen suolistosairaus) ja IPE:n (eksokriininen haiman vajaatoiminta) hoitoon.

Koiran sisäelinten toiminta näkyy sen ruokahalussa, ulosteiden laadussa, ihon ulkonäössä ja mielialassa. Jos eläinlääkäri toteaa tarkastuksen jälkeen, että lemmikillä on suolistosairauksia tai allergioita, Royal Canin Hypoallergenic -rehu auttaa parantamaan sen suhdetta ruokaan ja siten sen elämänlaatua.

Soijaproteiinihydrolysaatti on erittäin helposti sulava ainesosa, joka aiheuttaa hyvin vähän allergiaoireita lemmikkisi elimistölle. Pitkäketjuiset omega-3-rasvahapot hillitsevät ihon tulehdusreaktioita ja edistävät suoliston limakalvon terveyttä.

Tämän Royal Caninin hypoallergeenisen koiranruoan ainutlaatuinen koostumus sisältää runsaasti ainesosia ja ravintoaineita, jotka vähentävät ihon läpi tapahtuvaa nestehukkaa ja vahvistavat ihon suojakerrosta. Fermentoitavien kuitujen ja zeoliitin yhdistelmä auttaa tasapainottamaan suoliston mikrobikasvustoa ja suojaamaan suoliston limakalvoa. Tuote ei sisällä gluteenia eikä laktoosia.

ROYAL CANIN HYPOALLERGENIC -KOIRANRUOKAN EDUT

  • Hypoallergeeninen ruoka koirille, joilla on ruoansulatuskanavan tai ihon allergiaoireita.
  • Suositellaan kroonisen ripulin hoitoon.
  • Suojaa suoliston limakalvoa.
  • Edistää ihon optimaalista pigmentaatiota.
  • Ei sisällä gluteenia eikä laktoosia.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Royal Caninin kehittämä hypoallergeeninen koiranruoka on tarkoitettu sekä aikuisten että pentujen päivittäiseen ruokintaan, kun kyseessä ovat ruoka-aineallergiat, ruoka-aineintoleranssit tai suolistohäiriöt.
Tarjoa tämä kuivaruoka aina sellaisenaan tai hieman kostutettuna.
Tämä tuote on tarkoitettu koirien atooppisen ihotulehduksen ja kroonisen kutinan, kroonisen ripulin, tulehduksellisen suolistosairauden, haiman eksokriinisen vajaatoiminnan sekä ohutsuolen bakteerien liikakasvun hoitoon.
Kyseessä on lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettu ravintolisä, joten sitä saa antaa koiralle vain eläinlääkärin suorassa valvonnassa.

Ei suositella seuraavissa tapauksissa:
Haimatulehdus.
Tiineys/imetyksen aikana.