• Royal Canin Veterinary Diabetic 12kg, dog food for dogs
-10%

Royal Canin Veterinary Diabetic 12 kg, koiranruoka

SKU-koodiRO3182550798952

Royal Canine, koirien ruokavalio

Normaalihinta €109,65 9,14 € / 1kg
Alennushinta €109,65 Normaalihinta €121,85
Säästät: -€12,20
9,14 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Veterinary Diabetic 12kg, dog food for dogs
Royal Canin Veterinary Diabetic 12 kg, koiranruoka
Normaalihinta €109,65 9,14 € / 1kg
Alennushinta €109,65 Normaalihinta €121,85
Säästät: -€12,20
9,14 € / 1kg

 

 

Royal Canin Diabetic Canine -ruoka diabeettisille koirille

Royal Canin Diabetic Canine on täysravinteinen ja tasapainoinen ruoka, joka on kehitetty erityisesti kaiken kokoisille aikuisille koirille diabeteksen kliiniseen hallintaan. Sitä voidaan käyttää jopa lemmikkisi elinikäisenä ruokavaliona. Tämän ruoan käyttö lisää yleensä koiran insuliiniherkkyyttä. On erittäin tärkeää seurata verensokeriarvoja ja insuliinivastetta ruokavalion aloittamisen yhteydessä, jotta annostusta voidaan säätää tarpeen mukaan.

Tämä diabeettisille koirille tarkoitettu ruoka auttaa pitämään verensokerikäyrän vakaana. Sen sisältämä erityinen ravintokuitu hidastaa mahalaukun tyhjenemistä ja hidastaa tärkkelyksen hajoamista. Korkea omega-3-rasvahappopitoisuus edistää verensokerin hallintaa pitkällä aikavälillä, ja korkea proteiinipitoisuus auttaa myös ylläpitämään lemmikkisi lihasmassaa.

Diabeettiset koirat ovat yleensä iäkkäitä, minkä vuoksi näissä rakeissa on tasapainoinen määrä antioksidantteja, jotka ehkäisevät solujen ikääntymistä aiheuttavien vapaiden radikaalien haitallisia vaikutuksia. Korkea proteiinipitoisuus auttaa vähentämään nettoenergiansaantia ja takaa lisäksi jatkuvan ja tasaisen glukoosinsaannin. Alhainen tärkkelys- ja energiapitoisuus rajoittaa painonnousua ja siten liikalihavuutta sekä ehkäisee prediabetesta.

EDUT

Ruoka kaikille kokoisille aikuisille diabeettisille koirille.
Pitää verensokerikäyrän vakaana.
Säilyttää lihasmassan.
Tasapainoinen antioksidanttien saanti ehkäisee solujen ikääntymistä.
Rajoittaa painonnousua.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Ruoka aikuisille diabeettisille koirille koosta riippumatta; sitä voidaan käyttää lemmikkien elinikäisenä ruokavaliona.