• Royal Canin Adult Sensible 2 kg, cat food
-26%

Royal Canin Adult Sensible 2 kg, kissanruoka

SKU-koodiRO3182550702317

Royal Feline, kissanruoka

Normaalihinta €24,63 12,32 € / 1kg
Alennushinta €24,63 Normaalihinta €33,22
Säästät: -€8,59
12,32 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Adult Sensible 2 kg, cat food
Royal Canin Adult Sensible 2 kg, kissanruoka
Normaalihinta €24,63 12,32 € / 1kg
Alennushinta €24,63 Normaalihinta €33,22
Säästät: -€8,59
12,32 € / 1kg

 

 

Royal Canin Sensible -ruoka aikuisille kissoille, joilla on ruoansulatushäiriöitä

Royal Canin Sensible on ruoka 1–7-vuotiaille kissoille, joilla on herkkä ruoansulatus ja vaihteleva ruokahalu. Tämän korkealaatuisen ruoan runsas sisältö helposti sulavia proteiineja ja riisiä edistää kissasi suoliston tasapainoa. Joillakin lemmikeillä esiintyvä ruoansulatushäiriö aiheuttaa pehmeää ulostetta tai ripulia, minkä vuoksi on tarpeen antaa heille ruokaa, jonka koostumus takaa optimaalisen ruoansulatuksen turvallisuuden.

Royal Canin Sensible -rehu tukee ruoansulatuksen terveyttä erinomaisesti, sillä se sisältää runsaasti riisiä, frukto-oligosakkarideja ja punajuurimassaa sekä erittäin hyvin sulavia proteiineja, jotka rajoittavat suolistossa fermentoituvien proteiinijäämien määrää. Tämä kissanruoka vaikuttaa suolistoon tulehdusta hillitsevästi välttämättömien rasvahappojen, erityisesti omega-3-rasvahappojen, ansiosta. Se on täysravinto, joka tyydyttää vaativien kissojen ruokahalun ainutlaatuisen koostumuksensa ansiosta.

EDUT

Ruoka aikuisille kissoille, joilla on herkkä ruoansulatus.
Ruoka, joka edistää optimaalista ruoansulatuksen terveyttä.
Edistää suolistoflooran tasapainoa.
Sisältää helposti sulavia proteiineja.
Vaikuttaa suolistossa tulehdusta hillitsevästi.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Ruoka 1–7-vuotiaille aikuisille kissoille, joilla on ruoansulatushäiriöitä. Annos suositellaan jaettavaksi kahteen ateriaan päivässä.