• Royal Canin Adult Fit 2Kg, cat food
-21%

Royal Canin Adult Fit 2 kg, kissanruoka

SKU-koodiRO3182550702201

Royal Feline, kissanruoka

Normaalihinta €25,34 12,67 € / 1kg
Alennushinta €25,34 Normaalihinta €32,09
Säästät: -€6,75
12,67 € / 1kg
Loppuunmyyty
Royal Canin Adult Fit 2Kg, cat food
Royal Canin Adult Fit 2 kg, kissanruoka
Normaalihinta €25,34 12,67 € / 1kg
Alennushinta €25,34 Normaalihinta €32,09
Säästät: -€6,75
12,67 € / 1kg

 

 

Royal Canin Fit -kuivaruoka liikuntaa vähän harrastaville aikuisille kissoille
Royal Canin Fit -rehu on tarkoitettu 1–7-vuotiaille aikuisille kissoille, ja se on kehitetty vastaamaan kohtuullisesti liikkuvien tai ulkona vain rajoitetusti oleskelevien kissojen erityisiä ravitsemustarpeita. Tämä tuote ja sen patentoitu antioksidanttikompleksi, joka sisältää E- ja C-vitamiineja, tauriinia, luteiinia ja manno-oligosakkarideja, auttaa vahvistamaan luonnollista vastustuskykyä ja edistää vasta-aineiden tuotantoa.

Eläimet, jotka viettävät paljon aikaa sisätiloissa, tarvitsevat kohtuullisen määrän energiaa, ja niiden luonnollinen vastustuskyky on alttiimpi kuin muilla kissoilla. Lisäksi tällaiset kissat käyttävät paljon enemmän aikaa turkinhoitoon, minkä vuoksi ne nielevät enemmän karvoja, mikä puolestaan lisää karvapallojen muodostumisen riskiä. Siksi Royal Canin Fit sisältää fermentoitumattomia kuituja ja punajuurimassaa, jotka edistävät suoliston toimintaa, rajoittavat karvapallojen muodostumista ja auttavat poistamaan nieltyä karvaa tukosten ehkäisemiseksi.

Royal Canin Fit -rehu on kohtuullisen kaloripitoinen, mikä sopii vähän liikkuvien kissojen tarpeisiin ja auttaa ylläpitämään kissasi ihannepainoa. Sen koostumus sisältää optimaalisen määrän ravintoaineita, vitamiineja ja kivennäisaineita, jotka auttavat ylläpitämään virtsateiden terveyttä.

ROYAL CANIN FIT -REHUN EDUT

Täysravinto aikuisille kissoille, joiden aktiivisuustaso on kohtalainen.
Vähäkalorinen tuote optimaalisen painon ylläpitämiseksi.
Rajoittaa karvapallojen muodostumista
Auttaa poistamaan nieltyä karvaa estäen tukoksia.
Vahvistaa luonnollista vastustuskykyä.
Tukee virtsateiden terveyttä.
Rikastettu lukuisilla vitamiineilla ja kivennäisaineilla.
Sisältää omega-3- ja omega-6-rasvahappoja, jotka edistävät ihon ja turkin terveyttä.

KÄYTTÖ JA TUOTETIEDOT

Täysravintoinen ja tasapainoinen ruoka 1–7-vuotiaille, kohtuullisesti liikkuville aikuisille kissoille.