• Rilastil Sun System SPF 50+ Water Touch Color, 50 ml
  • Rilastil Sun System SPF 50+ Water Touch Color, 50 ml
  • Rilastil Sun System SPF 50+ Water Touch Color, 50 ml
-32%

Rilastil Sun System SPF 50+ Water Touch Color, 50 ml

SKU-koodi207005

Kevyt, sävytetty kasvojen aurinkovoide, jossa on kevyt, vesipohjainen koostumus ja kuiva kosketus.

Sisältää 50 ml.

Normaalihinta €16,90 33,8 € / 100ml
Alennushinta €16,90 Normaalihinta €24,95
Säästät: -€8,05
33,8 € / 100ml
Rilastil Sun System SPF 50+ Water Touch Color, 50 ml
Rilastil Sun System SPF 50+ Water Touch Color, 50 ml
Normaalihinta €16,90 33,8 € / 100ml
Alennushinta €16,90 Normaalihinta €24,95
Säästät: -€8,05
33,8 € / 100ml

 

 

Rilastil Water Touch Color SPF50+ on värillinen aurinkovoide, jonka koostumus on vesipohjainen ja joka tuntuu kuivalta iholla. Sen innovatiivinen, emulgointiaineeton värillinen koostumus jättää iholle kevyen tunteen ja mattapintaisen lopputuloksen. Sopii erinomaisesti meikkipohjaksi. Kehitetty vähentämään silmien ärsytysriskiä. Estää auringonpolttamien, pigmenttimuutosten ja auringon aiheuttaman ihonpunoituksen syntymistä.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Suunniteltu kaikille ihotyypeille .

Käyttöohjeet

Levitä Rilastil Water Touch Color SPF50+ runsaasti ja tasaisesti kasvojen iholle vähintään 30 minuuttia ennen auringolle altistumista. Levitä uudelleen säännöllisesti, erityisesti voimakkaan hikoilun yhteydessä sekä uimisen tai kuivautumisen jälkeen.

Ainesosat

Aqua (vesi) • dibutyyliadipaatti; dietyyliheksyylikarbonaatti • bis-etyyliheksyylioksifenolimetoksifenyylitratsiini • butyylimetoksidibentsoyyylimetaani • butyylioktyylisalisylaatti • etyyliheksyylisalisylaatti • koko-kaprylaatti • piidioksidi • dietyyliamino-hydroksibentsoyyliheksyylibentsoaatti • dietyyliheksyylibutamidotriaatsoni • polyglyseryl-6-polyrikinoleaatti • C12–15-alkyylibentsoaatti • polyglyseryl-6-polyhydroksistearaatti • polyester-7 • CI 77891 (titaanidioksidi) • polyglyseryl-3-diisostearaatti • etyyliheksyylitriazoni • 1,2-heksanidioli • Theobroma cacao (kaakao) -siemenvoi • allantoiini • glyseriini • Schisandra chinensis -hedelmäuute • natriumhyaluronaatti • diglyseriini • lysiini • Artemisia umbelliformis -uute • Buddleja davidii -lehtiuute • Peucedanum Ostruthium -lehtiuute • Pinus Pinaster -kuori-/silmuuute • Setyylialkoholi • Neopentyyliglykolidiheptanoaatti • Magnesiumsulfaatti • Disteardimoniumhektoritti • Euphorbia Cerifera Cera [Euphorbia Cerifera (kandelilla) -vaha] • Stearalkoniumhektoriitti • Polyglyseroli-6 • Propyleenikarbonaatti • Alumiinihydroksidi • Natriumlauroyliglutamaatti • Magnesiumkloridi • Hydroksiasetofenoni • Tokoferyyliasetaatti • Tokoferoli • Askorbyylipalmitaatti • Natriumbentsoaatti • Kaliumsorbaatti • CI 77492 (rautaoksidit) • CI 77491 (rautaoksidit) • CI 77499 (rautaoksidit) • Parfum (tuoksu).


* Ainesosaluetteloon voi tulla muutoksia, joten suosittelemme tarkistamaan ostetun tuotteen pakkauksessa olevan luettelon.