• Radhe Shyam Khol Verde, 4 g
-38%

Radhe Shyam Khol Verde, 4 g

SKU-koodiRA8423645815563
VIHREÄ KHL
Normaalihinta €5,00 125,0 € / 100gr
Alennushinta €5,00 Normaalihinta €8,09
Säästät: -€3,09
125,0 € / 100gr
Radhe Shyam Khol Verde, 4 g
Radhe Shyam Khol Verde, 4 g
Normaalihinta €5,00 125,0 € / 100gr
Alennushinta €5,00 Normaalihinta €8,09
Säästät: -€3,09
125,0 € / 100gr

 

 
Khol on perinteinen silmämeikki, jota käytetään kaikkialla Lähi-idässä ja Pohjois-Afrikassa. Muinaisista ajoista lähtien se on ollut itämaisten naisten salaperäisen ja aistillisen kauneuden salaisuus – he käyttävät katseensa viettelyaseena. Sen voimakas väri korostaa katseesi ja tuo esiin silmiesi sävyn. Valmistettu mineraaleista ja puhdistetuista maaperän aineista, jotka ovat terveydelle vaarattomia. Sillä on jopa antibakteerisia ominaisuuksia, sillä se suojaa silmiä ulkoisilta tekijöiltä, kuten myrkkyiltä.

Koostumus

TALKI, KAOLIINI, MIKA, TITANIUMDIOKSIDI, RAUTAOKSIDI, MAGNESIUMSTEARAATTI, ALUMIINISTEARAATTI, SINKKISTEARAATTI, voi sisältää 77007, 77499, 77288, 77742, 77492, 77491, 77266.

Käyttöohje

Levitetään pienellä puikolla, joka imeytyy jauheeseen vain upottamalla se siihen, jolloin levitys voidaan tehdä tarkasti niin, että silmien ääriviivoille muodostuu suora ja tarkasti rajattu viiva. Meillä on saatavilla myös levityspuikkoja

Ainesosat

TALKI, KAOLIINI, MIKA, TITANIUMDIOKSIDI, RAUTAOKSIDI, MAGNESIUMSTEARAATTI, ALUMIINISTEARAATTI, SINKKISTEARAATTI, voi sisältää 77007, 77499, 77288, 77742, 77492, 77491, 77266.