• Prosure Chocolate, 220 Ml
-10%

Prosure Chocolate, 30 x 220 ml

SKU-koodiPR8710428024329

Syöpäpotilaille tarkoitettu ravintolisä, suklaamakuinen.

Normaalihinta €128,30 58,32 € / 100ml
Alennushinta €128,30 Normaalihinta €142,56
Säästät: -€14,26
58,32 € / 100ml
Prosure Chocolate, 220 Ml
Prosure Chocolate, 30 x 220 ml
Normaalihinta €128,30 58,32 € / 100ml
Alennushinta €128,30 Normaalihinta €142,56
Säästät: -€14,26
58,32 € / 100ml

 

 

Prosure Chocolate on täysravinteinen ja erittäin kaloripitoinen ravintovalmiste, joka on tarkoitettu potilaille, joilla on lisääntyneet ravitsemustarpeet, erityisesti sairaustilanteissa. Sen koostumus auttaa ylläpitämään painoa ja lihasmassaa. Suklaamaku parantaa tuotteen miellyttävyyttä.

Käyttöohjeet

Ravista hyvin ennen käyttöä. Juo suoraan pakkauksesta tai kaada lasiin; juoma voidaan nauttia kylmänä tai huoneenlämpöisenä mieltymyksen mukaan. Avaamisen jälkeen säilytä jääkaapissa ja kuluta enintään 24 tunnin kuluessa. Käytä lääkärin valvonnassa kliinisen ravitsemuksen yhteydessä.

Apteekin neuvo

Suosittelemme sopeuttamaan annostusta yksilöllisten ravitsemustarpeiden mukaan ja noudattamaan aina terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita. Näitä tuotteita voidaan käyttää ruokavalion täydennyksenä tai korvikkeena aliravitsemustapauksissa tai erityistarpeissa, mutta niitä ei tule käyttää ainoana ravinnonlähteenä ilman lääkärin ohjeita. Potilailla, joilla on tiettyjä sairauksia (diabetes, munuaisten vajaatoiminta jne.), on tärkeää valita sopiva koostumus ja seurata tilannetta säännöllisesti.