• Pro Plan Opti Canine Puppy 12+ Medium 2Kg
-19%

Pro Plan Opti Canine Puppy 12+ Medium 2 kg

SKU-koodiPR7613035120501
Täysravinto ja tasapainoinen ruoka keskikokoisille koiranpennuille 12 kuukauden iästä alkaen. Valmistettu korkealaatuisista raaka-aineista, jotka edistävät optimaalista kehitystä, elinvoimaa ja vahvan lihaksiston ylläpitoa. Tukee kehitysvaiheeseen sovitettua edistyksellistä ravitsemusta.
Normaalihinta €60,70 30,35 € / 1kg
Alennushinta €60,70 Normaalihinta €75,21
Säästät: -€14,51
30,35 € / 1kg
Pro Plan Opti Canine Puppy 12+ Medium 2Kg
Pro Plan Opti Canine Puppy 12+ Medium 2 kg
Normaalihinta €60,70 30,35 € / 1kg
Alennushinta €60,70 Normaalihinta €75,21
Säästät: -€14,51
30,35 € / 1kg

 

 
Pro Plan Opti Canine Puppy 12+ Medium 2 kg on kostearuoka keskikokoisille koiranpennuille. Se on kehitetty erityisesti vastaamaan kasvavien koiranpentujen ravitsemustarpeisiin. Tämä tuote tarjoaa tasapainoisen ja kattavan ravinnon, ja sen korkealaatuiset ainesosat edistävät terveellistä kehitystä ja vahvaa immuunijärjestelmää. Lisäksi se auttaa ylläpitämään tervettä ihoa ja turkkia sekä optimaalista ruoansulatusta. Se sopii erinomaisesti 12 viikon ikäisille ja sitä vanhemmille koiranpennuille ja on luotettava valinta koiranpennun hyvinvoinnin ja asianmukaisen kasvun varmistamiseksi.

Ominaisuudet

Pro Plan Opti Canine Puppy 12+ Medium 2 kg on keskikokoisille koiranpennuille tarkoitettu märkäruoka. Tämän tuotteen käytön mahdollisia etuja voivat olla muun muassa seuraavat:

1. Tasapainoinen ravitsemus: Tämä ruoka on kehitetty tarjoamaan kasvaville koiranpennuille kattavaa ja tasapainoista ravintoa.

2. Terve kehitys: Se sisältää välttämättömiä ravintoaineita, kuten korkealaatuisia proteiineja, vitamiineja ja kivennäisaineita, jotka tukevat koiranpentujen tervettä kehitystä.

3. Herkullinen maku: Monet koiranpennut pitävät tätä kosteaa ruokaa erittäin maukkaana, mikä voi auttaa herättämään niiden ruokahalua ja varmistamaan, että ne saavat tarvitsemansa ravintoaineet.

4. Pehmeä rakenne: Tämän ruoan kostean konsistenssin ansiosta se voi olla helpompi pureskella ja sulattaa koiranpennuille, erityisesti niille, joilla on herkät hampaat tai pureskeluongelmia.

5. Tukee immuunijärjestelmää: Tämä ruoka voi sisältää ainesosia, jotka auttavat vahvistamaan pentujen immuunijärjestelmää, mikä voi auttaa suojaamaan niitä sairauksilta ja edistää yleistä terveyttä.

On tärkeää muistaa, että konkreettiset hyödyt voivat vaihdella kunkin koiranpennun yksilöllisten tarpeiden mukaan. On aina suositeltavaa neuvotella eläinlääkärin kanssa ennen lemmikin ruokavalion muuttamista.

Käyttöohjeet

Pro Plan Opti Canine Puppy 12+ Medium 2 kg:n käyttöohjeet ovat seuraavat: annostele suositeltu määrä ruokaa koiranpennun ruokakuppiin ja varmista, että sille on aina saatavilla raikasta vettä. Ruoki pentua pakkauksessa suositeltujen ruokintaohjeiden mukaisesti ja säädä annosmäärää lemmikkisi yksilöllisten tarpeiden mukaan. On tärkeää noudattaa valmistajan suosituksia ja kysyä eläinlääkäriltä, jos sinulla on kysyttävää tai huolenaiheita pentusi ruokinnasta.