• Prisma Natural Colagen Plus Sport, 300 g
  • Prisma Natural Colagen Plus Sport, 300 g
  • Prisma Natural Colagen Plus Sport, 300 g
  • Prisma Natural Colagen Plus Sport, 300 g
-5%

Prisma Natural Colagen Plus Sport, 300 g

SKU-koodiPR8437010199882

Colagen plus sport, 300 g:n pakkaus, Prisma Natural. Sitrushedelmäinen maku, appelsiini

Normaalihinta €24,20 8,07 € / 100gr
Alennushinta €24,20 Normaalihinta €25,47
Säästät: -€1,27
8,07 € / 100gr
Loppuunmyyty
Prisma Natural Colagen Plus Sport, 300 g
Prisma Natural Colagen Plus Sport, 300 g
Normaalihinta €24,20 8,07 € / 100gr
Alennushinta €24,20 Normaalihinta €25,47
Säästät: -€1,27
8,07 € / 100gr

 

 

Prisma Naturalin 300 g:n pakkaus Colagen Plus Sport on urheilijoille tarkoitettu jauhemaisen kollageenin ravintolisä. Tärkeimpiä ainesosia ovat hydrolysoitu kollageeni, L-glutamiini, tauriini, glukosamiini, kondroitiini, MSM, natriumhyaluronaatti, kasvit ja vitamiinit.

Koostumus

Ainesosat 15 g:ssa: hydrolysoitu siankollageeni 10 g, L-glutamiini 2 g, happamuudensäätöaine (sitruunahappomonohydraatti), aromi (appelsiiniaromi), tauriini 200 mg, kaliumglukosamiinisulfaatti (äyriäiset) 200 mg, kondroitiinisulfaatti (kala) 200 mg, bromelaiini 1200 GDU/g** 200 mg, C-vitamiini (L-askorbiinihappo) 80 mg (100 % VRN)*, MSM (metyylisulfonyylimetaani) 50 mg, makeutusaine (sukraloosi), bambun kuivauute (Bambusa arundinacea, 70 % piitä) 40 mg, natriumhyaluronaatti (>95 % hyaluronihappoa) 30 mg, B6-vitamiini (pyridoksiinikloridihydraatti) 1,4 mg (100 % VRN)*. *VRN: Ravintoaineiden viitearvot.

Käyttöohjeet

Ota 15 g liuotettuna lasilliseen vettä (150 ml)