• Pranarom Circularom Light Legs Body Spray, 75ml
-26%

Pranarom Circularom Light Legs Body Spray, 75ml

SKU-koodi199051

Spray that immediately relieves the feeling of heavy and tired legs thanks to its synergy of essential oils, enriched with horse chestnut bud extract.

Contains 75 ml.

 

Normaalihinta €13,50 18,0 € / 100ml
Alennushinta €13,50 Normaalihinta €18,20
Säästät: -€4,70
18,0 € / 100ml
Pranarom Circularom Light Legs Body Spray, 75ml
Pranarom Circularom Light Legs Body Spray, 75ml
Normaalihinta €13,50 18,0 € / 100ml
Alennushinta €13,50 Normaalihinta €18,20
Säästät: -€4,70
18,0 € / 100ml

 

 

A feeling of lightness and instant freshness is guaranteed! CIRCULAROM Organic Light Legs Spray immediately relieves the feeling of heavy and tired legs thanks to its synergy of essential oils enriched with horse chestnut bud extract. The spray maintains skin hydration thanks to its natural components obtained from coconut oil and aloe vera, and penetrates quickly, leaving the skin feeling fresh and soft. 360° spray.

Composition

With 100% organic* essential oils: Field mint, Common juniper, Palmarosa, Niaouli, Blue eucalyptus, Yellow immortelle, Lemongrass + Aloe vera.

Directions for use

Spray from the ankle to the top of the leg 15 cm from the skin for 23 seconds. Spread over the whole leg. Repeat as needed (max. 3 times a day).

Pharmaceutical advice

Aerosol Avoid contact with eyes. Wash hands after each application. Do not use on children. Contraindicated in persons with a history of febrile convulsions. Do not use in case of allergy to any of the ingredients. Product exclusively reserved for adults. EXTERNAL USE: Can also be used on stockings.

Lääketeollisuus
neuvo
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Toimittaja: Pranarôm International SA Toimittajan osoite: Avenue des Artisans 37, 7822 GhislenghienMatkapuhelin: +32 68 26 41 60