• Phytovit Bondelix 250Ml.
-25%

Phytovit Bondelix 250 ml.

SKU-koodiPH8437024888178

Phytovit Bondelix 250ml is a product used in phytotherapy for the treatment of respiratory tract infections. It is used by diluting 10 ml of the product in half a glass of water, three times a day. It is recommended to take it before main meals. It is important to follow the manufacturer's instructions and to consult a health professional before starting any treatment.

Normaalihinta €16,00 6,4 € / 100ml
Alennushinta €16,00 Normaalihinta €21,36
Säästät: -€5,36
6,4 € / 100ml
Phytovit Bondelix 250Ml.
Phytovit Bondelix 250 ml.
Normaalihinta €16,00 6,4 € / 100ml
Alennushinta €16,00 Normaalihinta €21,36
Säästät: -€5,36
6,4 € / 100ml

 

 

Phytovit Bondelix 250 ml on fytoterapiassa käytettävä tuote hengitysteiden hoitoon. Sitä käytetään luonnollisena lisäravinteena lievittämään hengitystiesairauksien oireita, kuten yskää, nenän tukkoisuutta ja kurkun ärsytystä. Suositeltu annos on 10 ml vettä laimennettuna, kolme kertaa päivässä. On tärkeää noudattaa valmistajan ohjeita ja keskustella terveydenhuollon ammattilaisen kanssa ennen hoidon aloittamista.

Koostumus

20 ml:ssa:
Eukalyptuksen kuivauute, Eucalyptus globulus labill, 5:1 (0,2 % rutiinia) ... 200 mg
Oreganon kuivauute, Origanum vulgare, 4:1 .........200 mg
Seljanmarjan kuivauute, Sambucus nigra L. (>1 % antosyanosideja) ............200 mg
Timjamin kuivauute, Thymus vulgaris, 5:1 ....................................200 mg
Echinacean kuivauute, Echinacea purpurea, 3:1 (4 % polyfenoleja).... 200 mg
Kanelin kuivauute, Cinnamomum cassia (10 % polyfenoleja) 10:1 .....100 mg
Voikukan (Taraxacum officinale) nestemäinen uute .............................5,3 µg
Kupari..............................................................................................0,15 mg

Apteekkarin neuvo

On tärkeää noudattaa valmistajan ohjeita ja neuvotella terveydenhuollon ammattilaisen kanssa ennen Phytovit Bondelix 250 ml -valmisteen käytön aloittamista. Lisäksi suositellaan, että 10 ml:n annos laimennetaan veteen ja otetaan kolme kertaa päivässä.
Lääketeollisuus
neuvo
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me