• Vetgastril Plus Gastric Protector for Dogs and Cats, 50 ml
-10%

Vetgastril Plus -mahansuojavalmiste koirille ja kissoille, 50 ml

SKU-koodiVE8414042006012

Vetgastril Plus on ravintolisä, joka auttaa parantamaan koirien ja kissojen ruoansulatuskanavan terveyttä suojaamalla mahalaukun limakalvoa.

Sisältää 50 ml.

Normaalihinta €18,30 36,6 € / 100ml
Alennushinta €18,30 Normaalihinta €20,30
Säästät: -€2,00
36,6 € / 100ml
Vetgastril Plus Gastric Protector for Dogs and Cats, 50 ml
Vetgastril Plus -mahansuojavalmiste koirille ja kissoille, 50 ml
Normaalihinta €18,30 36,6 € / 100ml
Alennushinta €18,30 Normaalihinta €20,30
Säästät: -€2,00
36,6 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on Vetgastril Plus ja mihin sitä käytetään?

Pharmadietin Vetgastril Plus on alumiinihydroksidista valmistettu ravintolisä, joka auttaa parantamaan koirasi tai kissasi ruoansulatuskanavan terveyttä; Tämä tuote muodostaa viskoosisen geelin, joka suojaa lemmikkisi mahalaukun limakalvoa mahahapoilta.

Lisäksi tuote sisältää ravintoaineita, jotka auttavat korjaamaan lemmikkisi ruoansulatuskanavan epätasapainoa ja edistävät oikeaa ruoansulatusta. Se sopii kaikenrotuisille ja -ikäisille koirille ja kissoille, ja se sisältää lisäksi prebiootteja, kuten FOS:ia ja MOS:ia, jotka auttavat luomaan suolistoflooran, sekä probiootteja, jotka auttavat pitämään sen tasapainossa.

Huolehdi lemmikkisi ruoansulatuksesta Pharmadietin avulla!

Hyödyt

  • Ruoansulatusta tukeva ravintolisä koirille ja kissoille.
  • Sisältää prebiootteja ja probiootteja.
  • Parantaa ruoansulatuskanavan terveyttä.
  • Suojaa mahalaukun limakalvoa.
  • Parantaa ulosteen koostumusta.
  • Helppo annostella.

Käyttöaiheet

Tämä koirille ja kissoille tarkoitettu mahalaukun suoja-aine on ihanteellinen lemmikkisi ruoansulatuksen hoitamiseen.

Käyttöohje

Anna annos lemmikillesi jaettuna kahteen annokseen päivässä, puoli tuntia ennen ruokailua tai lääkityksen ottamista. Vetgastril Plus -mahansuojan annostus koirille ja kissoille vaihtelee lemmikin painon mukaan:

  • Enintään 5 kg: anna 2 painallusta.
  • 5 kg: 4 painallusta.

Koostumus

Vetgastril Plusin ainesosat: sakkaroosisulfaattikompleksi* ja alumiinihydroksidigeeli.