• Pharmadiet Vetgastril Plus Gastric Protector for Dogs and Cats, 20 mL
-15%

Pharmadiet Vetgastril Plus -mahansuojavalmiste koirille ja kissoille, 20 ml

SKU-koodiVE8414042006005

Ravintolisä, joka suojaa mahalaukun limakalvoa ja parantaa koirien ja kissojen ruoansulatuksen terveyttä.

Sisältää 20 ml.

Normaalihinta €12,40 62,0 € / 100ml
Alennushinta €12,40 Normaalihinta €14,60
Säästät: -€2,20
62,0 € / 100ml
Pharmadiet Vetgastril Plus Gastric Protector for Dogs and Cats, 20 mL
Pharmadiet Vetgastril Plus -mahansuojavalmiste koirille ja kissoille, 20 ml
Normaalihinta €12,40 62,0 € / 100ml
Alennushinta €12,40 Normaalihinta €14,60
Säästät: -€2,20
62,0 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on Vetgastril Plus?

Tämä upea PharmaDietin tuote, Vetgastril Plus, on alumiinihydroksidia sisältävä ravintolisä, joka auttaa parantamaan koirasi tai kissasi ruoansulatuskanavan terveyttä; tuote muodostaa viskoosisen geelin, joka suojaa lemmikkisi mahalaukun limakalvoa mahahapoilta.

Lisäksi se sisältää ravintoaineita, jotka auttavat korjaamaan lemmikkisi ruoansulatuskanavan epätasapainoa ja edistävät oikeaa ruoansulatusta. Tuote sopii kaikenrotuisille ja -ikäisille koirille ja kissoille, ja se sisältää myös prebiootteja, kuten FOS ja MOS, jotka auttavat luomaan suolistoflooran, sekä probiootteja, jotka auttavat pitämään sen tasapainossa.

Tuote on saatavana kätevässä 20 ml:n pakkauksessa, joka on täydellinen mukaan otettavaksi minne tahansa.

Huolehdi lemmikkisi ruoansulatuksesta Pharmadietin avulla!

Ominaisuudet

  • Ruoansulatusta tukeva ravintolisä, joka sopii koirille ja kissoille.
  • Sisältää prebiootteja ja probiootteja.
  • Parantaa ruoansulatusjärjestelmän terveyttä.
  • Suojaa mahalaukun limakalvoa.
  • Parantaa ulosteiden koostumusta.
  • Helppo annostella.

Käyttöohjeet

Ihanteellinen ravintolisä koiran ja kissan ruoansulatuksen hoitoon.

Käyttöohje

Anna annos lemmikillesi jaettuna kahteen annokseen päivässä, puoli tuntia ennen ruokaa tai lääkitystä.

Vetgastril Plus -valmisteen annostus riippuu lemmikin painosta:

  • Koirat ja kissat, joiden paino on enintään 5 kg: 2 painallusta
  • Koirat ja kissat, joiden paino on vähintään 5 kg: 4 painallusta.

Koostumus

Vetgastril Plusin ainesosat: sakkaroosisulfaattikompleksi* ja alumiinihydroksidigeeli.