• Nuxe Sun Sun Fluid Glow Spf30 , 40 ml
  • Nuxe Sun Fluido Solar Glow SPF 30, 40 ml
  • Nuxe Sun Fluido Solar Glow SPF 30, 40 ml
  • Nuxe Sun Fluido Solar Glow SPF 30, 40 ml
  • Nuxe Sun Fluido Solar Glow SPF 30, 40 ml
-30%

Nuxe Sun Fluido Solar Glow SPF 30, 40 ml

SKU-koodiNU3264680045257

Suojaa, kaunistaa, tasoittaa

Normaalihinta €18,80 47,0 € / 100ml
Alennushinta €18,80 Normaalihinta €26,90
Säästät: -€8,10
47,0 € / 100ml
Nuxe Sun Sun Fluid Glow Spf30 , 40 ml
Nuxe Sun Fluido Solar Glow SPF 30, 40 ml
Normaalihinta €18,80 47,0 € / 100ml
Alennushinta €18,80 Normaalihinta €26,90
Säästät: -€8,10
47,0 € / 100ml

 

 

Tarjoaa ihollesi tehokkaan aurinkosuojan ja korostaa samalla sen kauneutta luonnollisella ja säteilevällä rusketuksella. Tämä kaunistava aurinkovoide SPF30 tarjoaa laaja-alaisen suojan UVA-/UVB-säteilyltä ja siniseltä valolta ainutlaatuisen, patentoidun suodatinjärjestelmän ansiosta

Se tarjoaa solutasolla toimivaa ikääntymistä ehkäisevää suojaa, kosteuttaa ihoa ja suojaa sitä auringonvalon aiheuttamalta oksidatiiviselta stressiltä. Sen kaunistava koostumus, jossa on 100-prosenttisesti luonnollista alkuperää olevia pigmenttihiukkasia, sopii täydellisesti kaikille ihonsävyille ja antaa kestävän, kultaisen hehkun, joka ei tahraa.

Erittäin kevyt ja helppokäyttöinen tuote levittyy pehmeästi iholle jättäen silkkisen, rasvattoman ja tahmaamattoman lopputuloksen. Sävy jää tasaiseksi 100 prosentilla käyttäjistä(2), ja iho on kosteutettu ja säteilevä 100 prosentilla heistä(2).

Sen mielikuvia herättävä jouluinen tuoksu hurmaa aistit kookoksen, tiare-kukan ja vaniljan nuoteilla, kutsuen sinut elämään kesän uudelleen. Ei komedogeeninen, ja sen nestemäinen koostumus sopii kaikille ihotyypeille. Dermatologisesti testattu.

Testattu meriolosuhteissa(4).(1) Kolmen suodattimen ja kahden esterin yhdistelmä.(2) Käyttötesti – 33 vapaaehtoista. Tyytyväisyysprosentti heti käytön jälkeen.(3) Käyttötesti – 33 vapaaehtoista. Tyytyväisyysprosentti 28 päivän jälkeen.(4) Aurinkosuojatuotteidemme koostumukset on testattu meriolosuhteita vastaavissa olosuhteissa. Lisätietoja osoitteessa es.nuxe.com.

Koostumus

- Patentoitu suodatinjärjestelmä: NUXE:n tutkimusosasto on kehittänyt patentoidun yhdistelmän, joka koostuu kolmesta orgaanisesta suodattimesta ja kahdesta esteristä. Ne on valittu huolellisesti niiden todistetun tehokkuuden perusteella kaikkia UV-säteilytyyppejä vastaan: UVB + lyhytaaltoiset UVA-säteet + pitkäaaltoiset UVA-säteet.- Sisältää riisi- ja rosmariiniuutteita: tämä kasviperäinen yhdistelmä, joka on todellinen solujen suojelija, auttaa ehkäisemään ihon ennenaikaista valokäymistä. - Sisältää johanneksenleipäpuun uutetta: korostaa rusketustasi luonnollisesti.- Sisältää helmiäishohtoisia hiukkasia ja 100-prosenttisesti luonnollisia pigmenttejä.

Käyttöohjeet

Levitä hoitotuotetta runsaasti ennen auringolle altistumista. Ota tuotetta käsiin ennen sen levittämistä kasvoille, välttäen silmien ympäristöä. Toista levitys säännöllisesti, erityisesti uinnin jälkeen tai pyyhkeellä kuivautumisen jälkeen. Liian vähäinen tuotemäärä heikentää merkittävästi aurinkosuojan tehoa. Liiallinen auringossa oleskelu on vaarallista. Aurinkosuojatuote ei tarjoa 100-prosenttista suojaa. Vältä auringossa oleskelua keskipäivällä.

Ainesosat

AINESOSAT: AQUA/VESI, DIBUTYYLADIPAATTI, DIETYYLAMINOHYDROKSIBENZOYLIHEKSYYLIBENZOAATTI, DIISOPROPYYLISEBACAATTI, ETYYLIHEKSYYLITRIAZONI, ALKOHOLI DENAT., GLYCERIN, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, PARFUM/FRAGRANCE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, BENZYL ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, POLYAKRYLAATTIRISTIKKO-POLYMERI-6, MIKA, ARGINIINI, HELIANTHUS ANNUUS (AURINGONKUKKA) -SIEMENÖLJY, CI 77492/RAUTAOKSIDIT, POLYGLYSERYL-6-BEHENAATTI, CI 77491/RAUTAOKSIDIT, ETYYLIHEKSYLGLYSERIINI, 1,2-HEKSANEDIOLI, KAPRYLYLIGLYKOL, DEHYDROASETIINIHAPPO, INOSITOLI, CI 77499/RAUTAOKSIDIT, ETYYLIFERULAATTI, NATRIUMHYDROKSIDI, TROPOLONI, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSMARIINI) LEHTIUUTE, TOKOFEROLI, TETRAMETYYLISET ASETYYLIOKTAHYDRONAFTAALEENIT, CITRUS AURANTIUM -KUORIÖLJY, LINALYYLIASETAATTI, LIMONEENI, LINALOOL, SITRONELLOLI, DIMETYYLIFENETYYLASETAATTI, GERANIOLI, PELARGONIUM GRAVEOLENS -KUKKAÖLJY, ISOEUGENYYLASETAATTI, BENZALDEHYDI [N6102/A]