• Nuxe Huile Prodigieuse Florale -sumutinpakkaus, 2 x 100 ml
-27%

Nuxe Huile Prodigieuse Florale -sumutinpakkaus, 2 x 100 ml

SKU-koodiNU3202681712112

Nuxe Huile Prodigieuse Florale -suihke 100 ml on monikäyttöinen kuivaöljy ihon, hiusten ja kasvojen hoitoon, joka kosteuttaa, ravitsee ja suojaa ympäristötekijöiltä. Se sopii kaikille iho- ja hiustyypeille.

Normaalihinta €46,90 23,45 € / 100ml
Alennushinta €46,90 Normaalihinta €64,60
Säästät: -€17,70
23,45 € / 100ml
Nuxe Huile Prodigieuse Florale -sumutinpakkaus, 2 x 100 ml
Nuxe Huile Prodigieuse Florale -sumutinpakkaus, 2 x 100 ml
Normaalihinta €46,90 23,45 € / 100ml
Alennushinta €46,90 Normaalihinta €64,60
Säästät: -€17,70
23,45 € / 100ml

 

 

Nuxe Huile Prodigieuse Florale -sumutinpakkaus, 2 x 100 ml

Nuxe Huile Prodigieuse Florale sumutin 100 ml on ranskalaisen Nuxe-brändin monikäyttöinen kuivaöljy vartalon, hiusten ja kasvojen hoitoon. Se koostuu kuudesta arvokkaasta kasviöljystä (macadamia, hasselpähkinä, borago, makeamanteli, kamelia ja mäkikuisma) ja on runsaasti antioksidantteja ja välttämättömiä rasvahappoja. Se auttaa ravitsemaan, korjaamaan, pehmentämään ja suojaamaan ihoa, ja sen kevyt, rasvaton koostumus imeytyy helposti. Sitä voidaan käyttää koko vartalolla ihon kosteuttamiseen ja ravitsemiseen, hiuksissa hoitoaineena kiillon ja pehmeyden lisäämiseksi sekä kasvoilla kosteuttavana ja ikääntymistä ehkäisevänä hoitona. Lisäksi sen säännöllinen käyttö iholla voi auttaa vähentämään venytysmerkkien ja arpien näkyvyyttä, sillä se kosteuttaa ihoa syvältä ja parantaa sen kimmoisuutta. Nuxe Huile Prodigieuse Florale -suihke 100 ml sopii kaiken ikäisille ja kaikentyyppisille ihotyypeille, jotka haluavat hoitaa ja ravita vartaloaan, hiuksiaan ja kasvojaan tehokkaasti yhdellä ainoalla tuotteella. Sopii henkilöille, joilla on kuiva, kuivunut tai ikääntymisen merkkejä osoittava iho, sekä henkilöille, joilla on kuiva, vaurioitunut tai kiiloton hius. Jotkut voivat olla herkkiä tai allergisia jollekin tuotteen ainesosalle, joten on suositeltavaa tehdä herkkyystesti pienelle ihoalueelle ennen käyttöä. On tärkeää välttää kosketusta silmiin eikä tuotetta saa levittää ärtyneelle tai vahingoittuneelle iholle.

Käyttöohjeet

Vartalonhoito: Levitä kuivaöljyä puhtaalle ja kuivalle iholle ja hiero kevyesti, kunnes se on imeytynyt kokonaan. Voidaan käyttää koko vartalolla, mukaan lukien kädet, käsivarret, jalat ja dekoltee. Hiustenhoito: Levitä pieni määrä kuivaöljyä käsiin ja levitä se tasaisesti hiuksiin välttäen juurialueita. Voidaan levittää sekä kosteisiin että kuiviin hiuksiin. Kasvojenhoito: Levitä pieni määrä kuivaöljyä puhtaille kasvoille ja hiero hellästi, kunnes se on imeytynyt kokonaan. Vartalonhoito: Levitä kuivaöljyä puhtaalle ja kuivalle iholle ja hiero kevyesti, kunnes se on imeytynyt kokonaan. Voidaan käyttää koko vartalolle, mukaan lukien kädet, käsivarret, jalat ja dekoltee. Hiustenhoito: Levitä pieni määrä kuivaöljyä käsiin ja levitä se tasaisesti hiuksiin välttäen juurialueita. Voidaan levittää sekä kosteisiin että kuiviin hiuksiin. Kasvojenhoito: Levitä pieni määrä kuivaöljyä puhtaille kasvoille ja hiero hellästi, kunnes se on imeytynyt kokonaan.

Koostumus

Kookoskaprylaatti/kapraatti, Macadamia integrifolia -siemenöljy, dikaprylyylieetteri, kapryyli-/kapriinitriglyseridi, Prunus amygdalus dulcis -öljy (makeamanteli), Corylus avellana -siemenöljy (hasselpähkinä), hajuste, Camellia oleifera -siemenöljy, Camellia japonica -siemenöljy, tokoferoli, argania spinosa -siemenöljy, borago officinalis -siemenöljy, tokoferyyliasetaatti, helianthus annuus -siemenöljy (auringonkukka), rosmarinus officinalis -lehtiuute (rosmariini), polyglyseryl-3-diisostearaatti, askorbiinihappo, limoneeni, linalool, sitraali, sitronelloli, hydroksisitronellali, geranioli [n2216/a].