• Nutergia Ergysport Oligomax 500Ml.
-20%

Nutergia Ergysport Oligomax 500 ml.

SKU-koodiNU8436031730555
NUTERGIA ERGYSPORT OLIGOMAX on erityisesti urheilijoille suunniteltu ravintolisä. Se sisältää hivenaineita ja mineraaleja, jotka auttavat ylläpitämään ravitsemuksellista tasapainoa urheilun aikana. 500 ml:n nestemäinen pakkaus helpottaa tuotteen nauttimista ja nopeuttaa sen imeytymistä.
Normaalihinta €27,30 5,46 € / 100ml
Alennushinta €27,30 Normaalihinta €34,29
Säästät: -€6,99
5,46 € / 100ml
Nutergia Ergysport Oligomax 500Ml.
Nutergia Ergysport Oligomax 500 ml.
Normaalihinta €27,30 5,46 € / 100ml
Alennushinta €27,30 Normaalihinta €34,29
Säästät: -€6,99
5,46 € / 100ml

 

 
NUTERGIA ERGYSPORT OLIGOMAX on 500 ml:n nestemäinen ravintolisä. Se on suunniteltu erityisesti urheilijoille, ja sitä käytetään välttämättömien hivenaineiden lähteenä urheilun aikana. Nämä hivenaineet auttavat ylläpitämään elimistön mineraalitasapainoa ja edistävät siten optimaalista fyysistä suorituskykyä. Lisäksi tämä tuote edistää lihasten palautumista intensiivisen liikunnan jälkeen. On tärkeää huomata, että tätä tuotetta tulee käyttää osana tasapainoista ruokavaliota, eikä se saa korvata monipuolista ja terveellistä ruokavaliota.

Koostumus

20 ml:ssa:
Aineet % RDA*
Sinkki 3,2 mg 32
Mangaani 1 mg 50
Kupari 1 mg 100
Molybdeeni 50 μg 100
Seleeni 50 μg 91
Kromi 25 μg 62,5

Käyttöohjeet

NUTERGIA ERGYSPORT OLIGOMAX 500 ml:n käyttöohje on ottaa 10 ml päivässä laimennettuna puoleen lasilliseen vettä, mieluiten ennen liikuntaa. Suosittelemme ravistamaan tuotetta hyvin ennen käyttöä.

Apteekkarin neuvo

NUTERGIA ERGYSPORT OLIGOMAX on urheilijoille tarkoitettu ravintolisä. Tuotteen käytössä on huomioitava seuraavat varotoimet:

1. Älä ylitä suositeltua annosta.
2. Säilytä lasten ulottumattomissa.
3. Jos olet raskaana, imetät tai sinulla on jokin sairaus, ota yhteyttä terveydenhuollon ammattilaiseen ennen tuotteen käyttöä.
4. Älä käytä tuotetta tasapainoisen ruokavalion korvikkeena.
5. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.

Muista, että on tärkeää noudattaa valmistajan ohjeita ja kysyä neuvoa terveydenhuollon ammattilaiselta, jos sinulla on kysyttävää tai huolenaiheita.