• Novadiet Plafer 300 250Ml.
-21%

Novadiet Plafer 300, 250 ml.

SKU-koodiNO8425652520317
Novadiet Plafer 300 250 ml on ravintolisä, joka sisältää erityisen koostumuksen, joka auttaa parantamaan raudan imeytymistä elimistössä. Tämä tuote on tarkoitettu henkilöille, joiden rautapitoisuutta on tarpeen nostaa, kuten rautavajeesta kärsiville tai raskaana oleville naisille. 250 ml:n nestemäisenä annoksena se on helppo ottaa ja voi olla kätevä vaihtoehto tasapainoisen ruokavalion täydentämiseksi.
Normaalihinta €11,10 4,44 € / 100ml
Alennushinta €11,10 Normaalihinta €14,14
Säästät: -€3,04
4,44 € / 100ml
Loppuunmyyty
Novadiet Plafer 300 250Ml.
Novadiet Plafer 300, 250 ml.
Normaalihinta €11,10 4,44 € / 100ml
Alennushinta €11,10 Normaalihinta €14,14
Säästät: -€3,04
4,44 € / 100ml

 

 
Novadiet Plafer 300 250 ml on ravintolisä, jota käytetään parantamaan raudan imeytymistä elimistössä. Se sisältää rautaa, C-vitamiinia ja foolihappoa, jotka auttavat ehkäisemään ja hoitamaan raudanpuuteanemiaa. Tätä tuotetta suositellaan erityisesti rautavajeesta kärsiville, raskaana oleville tai imettäville naisille sekä kasvisruokavaliota noudattaville tai vegaanille. Nestemäinen muoto helpottaa tuotteen nauttimista ja imeytymistä. On tärkeää noudattaa valmistajan ohjeita ja neuvotella terveydenhuollon ammattilaisen kanssa ennen tuotteen käytön aloittamista.

Koostumus

❊ Vesi, sokeri, magnesiumilla rikastettu appelsiinimehupohjainen appelsiinitiiviste (jokainen 10 ml:n ruokalusikallinen sisältää 375 mg magnesiumia, 100 % VRN*), happamuudensäätöaine (sitruunahappo), stabilointiaine (ksantaanikumi), säilöntäaineet (natriumbentsoaatti, kaliumsorbataatti), väriaineet (tartrasiini, auringonlaskun keltainen).

*VRN: Ravintoaineiden viitearvot.

Käyttöohje

Novadiet Plafer 300 250 ml:n käyttöohje on ottaa 10 ml päivässä, mieluiten ennen aamiaista, laimennettuna puoleen lasilliseen vettä tai mehua. Suositellaan ravistamaan hyvin ennen käyttöä.