• Neo Adult Df Defence 150 ml
-26%
Neo

Neo Adult Df Defense 150 ml

SKU-koodi170580

Neo Adult Df Defense, 150 ml, on aikuisille tarkoitettu ravintolisä, joka auttaa vahvistamaan elimistön puolustuskykyä. Siksi se sopii flunssan ja virusperäisten sairauksien ennaltaehkäisyyn, etenkin vuodenaikojen vaihtuessa.

Normaalihinta €7,80 5,2 € / 100ml
Alennushinta €7,80 Normaalihinta €10,50
Säästät: -€2,70
5,2 € / 100ml
20 % alennus.
valikoiduissa tuotteissa.
Voimassa 5. lokakuuta asti.
Neo Adult Df Defence 150 ml
Neo Adult Df Defense 150 ml
Normaalihinta €7,80 5,2 € / 100ml
Alennushinta €7,80 Normaalihinta €10,50
Säästät: -€2,70
5,2 € / 100ml

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

Neo adult Df defense, 150 ml:n pakkaus, on terveydenhuollon tuote, joka auttaa vahvistamaan immuunijärjestelmää ja ehkäisemään virusperäisiä oireita, kuten flunssaa ja vilustumista, erityisesti kylminä vuodenaikoina.

Se on valmistettu propolis-, echinacea-, reishi- ja C-vitamiiniuutteista sekä mangaanin ja kuparin hivenaineista, joita on perinteisesti käytetty immuunipuolustuksen vahvistamiseen. Tuotteen koostumukseen on lisätty myös tuoreista hedelmistä valmistettua siirappia sekä uusimman sukupolven luonnollista makeutusainetta, joka ei nosta verensokeria.

Yksi sen tärkeimmistä ainesosista on propolis, aine, jota mehiläiset tuottavat puiden hartsista ja muista kasviaineksista. Mehiläiset käyttävät sitä suojellakseen mehiläispesää virusten ja bakteerien leviämiseltä.

Vuosien varrella sitä on suositeltu hengitystiesairauksien, kuten sinuiitin, korvatulehduksen, kurkunpään tulehduksen, keuhkoputkentulehduksen, keuhkoastman, kroonisen keuhkokuumeen tai keuhkotuberkuloosin hoitoon. Sen sisältämät vahat, siitepöly ja öljyt omaavat antibakteerisia, antiallergeenisia, antimikrobisia, tulehdusta hillitseviä, sienilääkkeitä ja antioksidanttisia ominaisuuksia.

Lisäksi echinacea toimii antibioottina, joka vahvistaa elimistön vastustuskykyä ja edistää valkosolujen tuotantoa, jotka estävät virusten ja bakteerien toimintaa. Tähän liittyy sen tulehdusta hillitsevä vaikutus, joka helpottaa flunssan oireita ja auttaa ehkäisemään uusiutumista.

Mutta sen hyödyt eivät rajoitu vain tähän. Tämä kasvi tunnetaan ominaisuuksistaan, jotka edistävät ihon ongelmien, kuten palovammojen, hyönteisten pistoista aiheutuvien haavojen, herpeksen tai aknen, paranemista. Samalla sille annetaan tulehdusta hillitseviä vaikutuksia, jotka lievittävät erilaisia kehon kipuja.

Kenelle sitä suositellaan?

Sen käyttöä suositellaan aikuisille, jotka tarvitsevat immuunijärjestelmänsä vahvistamista sekä hengitystievaivojen ennaltaehkäisyä ja hoitoa.

Käyttöohjeet

Ota 15 ml päivässä jaettuna 2–3 annokseen.

Tuotetta ei tule käyttää tasapainoisen ruokavalion ja terveellisten elämäntapojen korvikkeena.

Vasta-aiheet

Vältä tuotteen käyttöä, jos olet yliherkkä jollekin sen ainesosalle.

Koostumus

Tuoreiden hedelmien siirappi 25 ml, appelsiinimehutiiviste 5 ml, propolis-uute 1330 mg, echinacea-uute 1330 mg, reishi-uute 1330 mg, C-vitamiini 533,3 mg, appelsiiniaromi 200 mg, happamuudensäätöaine 200 mg, mangaaniglukonaatti 117 mg, säilöntäaineet, kupariglukonaatti 47,66 mg, puhdistettu vesi.