• Myconatur Myconatur Stevia Pure 97 35 g.
-10%

Myconatur Myconatur Stevia Pure 97 35 g.

SKU-koodiMY8414606741007
MYCONATUR STEVIA PURE 97 35 g on puhdasta steviaa sisältävä luonnollinen makeutusaine. Sen stevia-pitoisuus on 97 %, joten se on terveellinen ja vähäkalorinen vaihtoehto juomien ja ruokien makeuttamiseen. 35 gramman jauhepakkauksen ansiosta voit ottaa sen mukaasi minne tahansa ja nauttia sen makeudesta ilman, että sinun tarvitsee huolehtia sokerin haitallisista vaikutuksista.
Normaalihinta €11,40 32,57 € / 100gr
Alennushinta €11,40 Normaalihinta €12,67
Säästät: -€1,27
32,57 € / 100gr
Myconatur Myconatur Stevia Pure 97 35 g.
Myconatur Myconatur Stevia Pure 97 35 g.
Normaalihinta €11,40 32,57 € / 100gr
Alennushinta €11,40 Normaalihinta €12,67
Säästät: -€1,27
32,57 € / 100gr

 

 
MYCONATUR STEVIA PURE 97 35 g on tuote, joka sisältää puhdasta steviaa 35 gramman pakkauksessa. Stevia on luonnollinen makeutusaine, jota uutetaan Stevia rebaudiana -kasvista. Se tunnetaan siitä, että se on jopa 300 kertaa makeampaa kuin sokeri, mutta ei sisällä kaloreita. Tämä tuote on terveellinen vaihtoehto sokerille, ja sitä voidaan käyttää juomien, jälkiruokien ja muiden elintarvikkeiden makeuttamiseen. Steviaa on perinteisesti käytetty myös sen lääkinnällisten ominaisuuksien vuoksi, kuten verensokerin säätelyssä ja verenpaineen alentamisessa. MYCONATUR STEVIA PURE 97 35 g on luonnollinen ja ilman keinotekoisia lisäaineita valmistettu vaihtoehto niille, jotka haluavat vähentää sokerin kulutustaan.

Koostumus

MYCONATUR STEVIA PURE 97 35 g -tuotteen koostumus on pääasiassa puhdasta steviaa. Stevia on luonnollinen makeutusaine, jota uutetaan Stevia rebaudiana -kasvista. Se ei sisällä kaloreita ja on huomattavasti makeampaa kuin sokeri, minkä vuoksi sitä käytetään terveellisenä vaihtoehtona ruokien ja juomien makeuttamiseen.

Käyttöohje

MYCONATUR STEVIA PURE 97 35 g -tuotteen käyttöohjeet ovat seuraavat:
1. Avaa pakkaus ja ota haluamasi määrä steviajauhetta.
2. Lisää steviaa juomiin tai ruokiin makumieltymystesi mukaan.
3. Sekoita huolellisesti, jotta stevia liukenee kokonaan.
4. Nauti stevialla luonnollisesti makeutetuista juomista tai ruoista.
Muista noudattaa valmistajan käyttöohjeita ja suosittelemia määriä. Jos sinulla on kysyttävää tai tarvitset lisätietoja, suosittelemme ottamaan yhteyttä terveydenhuollon ammattilaiseen tai lukemaan tuotteen yksityiskohtaiset käyttöohjeet.