• Lenda Vetnature Cat Slimming & Sterilized, 2 kg
-21%

Lenda Vetnature Cat Slimming & Sterilized, 2 kg

SKU-koodiLE8435578250250
Lenda VET CAT Slimming & Sterilized 2 kg
Normaalihinta €19,00 0,95 € / 100gr
Alennushinta €19,00 Normaalihinta €24,00
Säästät: -€5,00
0,95 € / 100gr
Lenda Vetnature Cat Slimming & Sterilized, 2 kg
Lenda Vetnature Cat Slimming & Sterilized, 2 kg
Normaalihinta €19,00 0,95 € / 100gr
Alennushinta €19,00 Normaalihinta €24,00
Säästät: -€5,00
0,95 € / 100gr

 

 
Aikuisille kissoille tarkoitettu, vähärasvainen, ekstrudoitu täysravinto, joka tukee rasva-aineenvaihduntaa hyperlipidemian hoidossa ja ylipainon vähentämisessä.

Koostumus

Koostumus: Kalkkuna (tuore luuton kalkkuna* vähintään 20 %, kalkkunan kuivaproteiini vähintään 20 %), palkokasvit (linssit* vähintään 5 %), peruna*, palkokasvien kuitu, johanneksenleipäpuujauho*, jalostettu kananrasva, oluthiiva (Saccharomyces cerevisiae), lignoselluloosa, kuivattu krilli (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), kuivattu kokonainen muna, linnunmaksan hydrolysaatti, FAEC Complete (glukosamiini, kondroitiinisulfaatti, metyylisulfonyylimetaani, Yucca schidigera -uute, hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähteenä), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Minthostachys verticillata, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (Schizochytrium sp. -mikroleväöljy (omega-3-rasvahappojen, DHA:n, lähde), Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Harpagophytum procumbens), porkkana, artisokka, kurpitsa, omena, FAEC Probio (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum).-*Luonnolliset raaka-aineet.

Käyttöohjeet

Käyttösuositukset: käyttöaika on aluksi enintään 2 kuukautta hyperlipidemian hoidossa ja kunnes tavoitepaino on saavutettu, ja tarvittaessa painon ylläpitämiseksi. Ruokavalion aloittamisen yhteydessä suositellaan siirtymävaihetta. Tehokkaan painonpudotuksen tai ihannepainon ylläpitämisen varmistamiseksi suositeltua päivittäistä energiansaantia ei saa ylittää. On suositeltavaa konsultoida eläinlääkäriä ennen tuotteen käyttöä tai käyttöjakson pidentämistä. Annettavan ruoan määrä riippuu eläimen aktiivisuudesta, rodusta ja ympäristöolosuhteista. Laita ruoka puhtaaseen astiaan ja anna se yhdellä tai kahdella kerralla päivässä noudattaen vakiintunutta aikataulua. Eläimillä on oltava jatkuva pääsy veteen. Säilyvyys ja varastointi: 18 kuukautta alkuperäispakkauksessa, kosteudelta ja liialliselta lämmöltä suojattuna. Parasta käyttää ennen: / Eränumero: / Valmistajan rekisteritunnus (katso painatus säkissä).

Ainesosat

Koostumus: Kalkkuna (tuore luuton kalkkuna* vähintään 20 %, kalkkunan kuivaproteiini vähintään 20 %), palkokasvit (linssit* vähintään 5 %), peruna*, palkokasvien kuitu, johanneksenleipäpuujauho*, jalostettu kananrasva, oluthiiva (Saccharomyces cerevisiae), lignoselluloosa, kuivattu krilli (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), kuivattu kokonainen muna, linnunmaksa-hydrolysaatti, FAEC Complete (glukosamiini, kondroitiinisulfaatti, metyylisulfonyylimetaani, Yucca schidigera -uute, hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähteenä), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Minthostachys verticillata, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (Schizochytrium sp. -mikroleväöljy (omega-3-rasvahappojen DHA-lähde), Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Harpagophytum procumbens), porkkana, artisokka, kurpitsa, omena, FAEC Probio (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum).-*Luonnolliset raaka-aineet.

Ravintoarvot

Analyyttiset komponentit: Raakaproteiini 30 %, raakarasva 8 %, epäorgaaniset aineet 7 %, raakakuitu 11,5 %, kosteus 10 %, natrium 0,4 %, kalsium 1,1 %, fosfori 0,9 %, EM 2903 kcal/kg, modifioitu Atwater-menetelmä.