• Lenda Vetnature Cat Renal & Oxalate, 2 kg
-21%

Lenda Vetnature Cat Renal & Oxalate, 2 kg

SKU-koodiLE8435578250243
Lenda VET CAT Renal & Oxalate 2 kg
Normaalihinta €19,00 0,95 € / 100gr
Alennushinta €19,00 Normaalihinta €24,00
Säästät: -€5,00
0,95 € / 100gr
Lenda Vetnature Cat Renal & Oxalate, 2 kg
Lenda Vetnature Cat Renal & Oxalate, 2 kg
Normaalihinta €19,00 0,95 € / 100gr
Alennushinta €19,00 Normaalihinta €24,00
Säästät: -€5,00
0,95 € / 100gr

 

 
Täysravintoinen, ekstrudoitu ruoka aikuisille kissoille, joka tukee munuaisten toimintaa kroonisen munuaisten vajaatoiminnan yhteydessä.

Koostumus

Koostumus: kala (valkoisen kalan hydrolysaatti, tuore lohi* vähintään 10 %), bataatti*, palkokasvit (linssit* vähintään 5 %), siipikarjan hydrolysaatti, peruna*, kanarasva, oluthiiva (Saccharomyces cerevisiae), lignoselluloosa, lohiöljy, kuivattu krilli (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), johanneksenleipäpuujauho*, FAEC Complete (glukosamiini, kondroitiinisulfaatti, metyylisulfonyylimetaani, Yucca schidigera -uute, hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähteenä), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Minthostachys verticillata, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (Schizochytrium sp. -mikroleväöljy (omega-3-rasvahappojen DHA-lähde), Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Harpagophytum procumbens), Porkkana, Kurpitsa, Omena, Kuivattu kokonainen muna, FAEC ProbioDigestive (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus).-*Luonnolliset raaka-aineet. Proteiinilähteet: valkokalan hydrolysaatti, tuore lohi, linssit, siipikarjan hydrolysaatti, kuivattu kokonainen muna.

Käyttöohjeet

Käyttösuositukset: käyttöaika on aluksi enintään 6 kuukautta kroonisen munuaisten vajaatoiminnan (IRC) hoidossa ja 2–4 viikkoa ohimenevän munuaisten vajaatoiminnan hoidossa. On suositeltavaa konsultoida eläinlääkäriä ennen tuotteen käyttöä tai käyttöajan pidentämistä. Annettavan ruoan määrä riippuu eläimen aktiivisuudesta, rodusta ja ympäristöolosuhteista. Laita ruoka puhtaaseen astiaan ja anna se yhdessä tai kahdessa annoksessa päivittäin noudattaen vakiintunutta aikataulua. Eläimillä on oltava jatkuva pääsy veteen. Säilyvyys ja varastointi: 18 kuukautta alkuperäispakkauksessa, kosteudelta ja liialliselta lämmöltä suojattuna. Parasta käyttää ennen: / Eränumero: / Valmistajan rekisterinumero (katso painatus säkissä).

Ainesosat

Koostumus: kala (valkoisen kalan hydrolysaatti, tuoretta lohta* vähintään 10 %), bataatti*, palkokasvit (linssit* vähintään 5 %), siipikarjan hydrolysaatti, peruna*, kanarasva, oluthuopa (Saccharomyces cerevisiae), lignoselluloosa, lohiöljy, kuivattu krilli (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), johanneksenleipäpuujauho*, FAEC Complete (glukosamiini, kondroitiinisulfaatti, metyylisulfonyylimetaani, Yucca schidigera -uute, hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähteenä), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Minthostachys verticillata, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (Schizochytrium sp. -mikroleväöljy (omega-3-rasvahappojen DHA-lähde), Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Harpagophytum procumbens), Porkkana, Kurpitsa, Omena, Kuivattu kokonainen muna, FAEC ProbioDigestive (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus).-*Luonnolliset raaka-aineet. Proteiinin lähteet: valkoisen kalan hydrolysaatti, tuore lohi, linssit, siipikarjan hydrolysaatti, kuivattu kokonainen muna.

Ravintoarvot

Analyyttiset aineosat: raakaproteiini 26 %, raakarasva 19 %, raakatuhka 6,5 %, raakakuitu 4,2 %, kalsium 0,8 %, fosfori 0,5 %, kalium 0,8 %, natrium 0,2 %, välttämättömät rasvahapot 4,85 %, DHA+EPA 0,49 %, EM 3970 kcal/kg.