• Lenda Vetnature Cat Gastro & Atopic, 2 kg
-21%

Lenda Vetnature Cat Gastro & Atopic, 2 kg

SKU-koodiLE8435578250229
Lenda VET CAT Gastro & Atopic 2 kg
Normaalihinta €19,50 0,98 € / 100gr
Alennushinta €19,50 Normaalihinta €24,67
Säästät: -€5,17
0,98 € / 100gr
Lenda Vetnature Cat Gastro & Atopic, 2 kg
Lenda Vetnature Cat Gastro & Atopic, 2 kg
Normaalihinta €19,50 0,98 € / 100gr
Alennushinta €19,50 Normaalihinta €24,67
Säästät: -€5,17
0,98 € / 100gr

 

 
Aikuisille kissoille tarkoitettu täysravinto, joka on valmistettu ekstruusiomenetelmällä ruoansulatushäiriöiden, IPE:n ja suoliston imeytymishäiriöiden lievittämiseksi. Erittäin hyvin sulava rehu, jossa on korotettu natrium- ja kaliumpitoisuus.

Koostumus

Koostumus: kala (valkoisen kalan hydrolysaatti, lohen hydrolysaatti), perunatärkkelys, herneet*, linssit*, oluthiiva (Saccharomyces cerevisiae), bataatti*, lohiöljy, lignoselluloosa, kuivattu krilli (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), FAEC Complete (glukosamiini, kondroitiinisulfaatti, metyylisulfonyylimetaani, Yucca schidigera -uute, hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähteenä), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Minthostachys verticillata, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (mikroleväöljy Schizochytrium sp. (omega-3-rasvahappojen, erityisesti DHA:n, lähde), Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Harpagophytum procumbens), vihannekset, omenakuitu, Moringa oleifera -lehdet, FAEC ProbioDigestive (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus).-*Luonnolliset raaka-aineet.

Käyttöohjeet

Käyttösuositukset: käyttöaika on enintään 12 viikkoa ja IPE-tapauksissa koko elämän ajan. On suositeltavaa konsultoida eläinlääkäriä ennen tuotteen käyttöä tai käyttöajan pidentämistä. Annettavan ruoan määrä riippuu koiran aktiivisuudesta, rodusta ja ympäristöolosuhteista. Laita ruoka puhtaaseen astiaan ja anna se kerran tai kahdesti päivässä vakiintuneen aikataulun mukaisesti. Eläimillä on oltava jatkuva pääsy veteen. Säilyvyys ja varastointi: 18 kuukautta alkuperäispakkauksessa, kosteudelta ja liialliselta lämmöltä suojattuna. Parasta käyttää ennen:/ Eränumero:/ Valmistajan rekisteritunnus (katso painatus säkissä).

Ainesosat

Koostumus: kala (valkokalahydrolysaatti, lohihydrolysaatti), perunatärkkelys, herneet*, linssit*, oluthiiva (Saccharomyces cerevisiae), bataatti*, lohiöljy, lignoselluloosa, kuivattu krilli (Euphausia superba, omega-3-rasvahappojen ja astaksantiinin lähde), FAEC Complete (glukosamiini, kondroitiinisulfaatti, metyylisulfonyylimetaani, Yucca schidigera -uute, hiivatuotteet (Saccharomyces cerevisiae, MOS:n ja nukleotidien lähteenä), sikurijuuri, Salvia rosmarinus, Melissa officinalis, Taraxacum officinale, Salvia officinalis, Mentha, Minthostachys verticillata, Cynara scolymus, Silybum marianum), FAEC Inmune (Schizochytrium sp. -mikroleväöljy (omega-3-rasvahappojen DHA-lähde), Panax ginseng, Punica granatum, Zingiber officinale, Urtica dioica, Camellia sinensis, Curcuma longa, Harpagophytum procumbens), vihannekset, omenakuitu, Moringa oleifera -lehdet, FAEC ProbioDigestive (Enterococcus faecium, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus).-*Luonnolliset raaka-aineet.

Ravintoarvot

Analyyttiset komponentit: Raakaproteiini 34 %, raakarasva 12 %, raakatuhka 7 %, raakakuitu 3,5 %, kalsium 1,1 %, fosfori 1,1 %, Na 0,3 %, K 0,7 %, EM 3719 kcal/kg.