• Lazartigue-shampoo, 250 ml
-25%

Lazartigue-shampoo, 250 ml

SKU-koodiLA3372290125020
Erittäin hellävarainen vegaaninen shampoo säännölliseen käyttöön
Normaalihinta €13,40 5,36 € / 100ml
Alennushinta €13,40 Normaalihinta €17,90
Säästät: -€4,50
5,36 € / 100ml
Loppuunmyyty
Lazartigue-shampoo, 250 ml
Lazartigue-shampoo, 250 ml
Normaalihinta €13,40 5,36 € / 100ml
Alennushinta €13,40 Normaalihinta €17,90
Säästät: -€4,50
5,36 € / 100ml

 

 
93-prosenttisesti luonnollisista ainesosista koostuva, hellävarainen vegaaninen Extra-Gentle-shampoon koostumus puhdistaa normaalit hiukset ja säilyttää samalla päänahan tasapainon. Se perustuu ravitseviin kasviperäisiin uutteisiin, kuten riisimaitoon ja erilaisiin eteerisiin öljyihin, ja tekee hiuksista silkkiset ja joustavat.

Hiuspään ihoa hellivä ja hellävarainen puhdistus auttaa säilyttämään normaalien hiusten terveyden ja kauneuden pitkäaikaisesti. Vaikka normaalit hiukset näyttävätkin terveiltä, ne tarvitsevat asianmukaista ravintoa, jotta vältytään häiriöiltä ja autetaan niitä säilyttämään optimaalinen tasapaino sisäisiä (ravitsemuksen puutteet, väsymys, stressi...) ja ulkoisia (saasteet, liian tiheä pesu...) rasituksia vastaan.

Lazartigue Extra-Gentle -shampoo puhdistaa normaalit hiukset hellävaraisesti ja säilyttää niiden elinvoiman. Päänahkaa hellivä vegaaninen koostumus on rikastettu erittäin ravitsevilla kasviuutteilla, kuten riisimaidolla sekä ylang-ylangin, geraniumin ja sitruunan eteerisillä öljyillä. Säännölliseen käyttöön sopiva geelimäinen koostumus poistaa hellävaraisesti epäpuhtaudet, ehkäisee päänahan kuivumista ja pehmentää hiuskuitua. Hiukset pysyvät pehmeinä, joustavina ja kiiltävänä.

Koostumus

Extra Gentle -shampoon koostumus sisältää 93 % luonnollisia ainesosia. Sen vegaaninen koostumus ei sisällä sulfaatteja eikä silikoneja.

Tärkeimmät luonnolliset vaikuttavat aineet:
- Riisimaito
- Ylang-ylang-eteerinen öljy
- Geranium-eteerinen öljy
- Sitruunan eteerinen öljy

Ainesosat:
AQUA/WATER/EAU, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, SODIUM COCOAMPHOACETATE, DIGLYCERIN, PROPANEDIOL, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, Perfume (FRAGRANCE), GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, KSANTAANIKUMI, AKRYLAATIT/C10-30-ALKYYLI-AKRYLAATIN RISTIPOLYMEERI, NATRIUMBENZOAATTI, ETYYLIHEKSYLGLYSERIINI, GLYSERIINI, SITRONELLOLI, GERANIOLI, LIMONENE, CANANGA ODORATA -KUKKAÖLJY, CITRUS LIMON (SITRUUNA) -KUORIÖLJY, PELARGONIUM GRAVEOLENS -KUKKAÖLJY, NATRIUMHYDROKSIDI, ORYZA SATIVA (RIISI) LESEÖLJY, MAGNESIUMALUMIINISILIKAATTI, TOKOFEROLI, SORBIINIHAPPO

Koostumus:
Läpinäkyvä geeli

Tuoksu:
Makeat tuoksunotes kukkainen tuoksupohjalla

Tuotetiedot

Lazartigue Extra-Gentle -shampoo puhdistaa normaalit hiukset hellävaraisesti ja säilyttää niiden elinvoiman. Päänahkaa hellivä vegaaninen koostumus on rikastettu erittäin ravitsevilla kasviuutteilla, kuten riisimaidolla sekä ylang-ylangin, geraniumin ja sitruunan eteerisillä öljyillä. Sopii säännölliseen käyttöön. Sen geelimäinen koostumus poistaa hellävaraisesti epäpuhtaudet, ehkäisee päänahan kuivumista ja pehmentää hiuskuitua. Hiukset pysyvät pehmeinä, joustavina ja kiiltävänä.