• Isdinceutics Retinal Smooth, 50 ml
  • Isdinceutics Retinal Smooth, 50 ml
-34%

Isdinceutics Retinal Smooth, 50 ml

SKU-koodiIS8429420288188

Isdinceutics Retinal Smooth, 50 ml Elvyttäväyöseerumi ensimmäisille ilmejuonteille

Normaalihinta €44,80 89,6 € / 100ml
Alennushinta €44,80 Normaalihinta €67,95
Säästät: -€23,15
89,6 € / 100ml
Isdinceutics Retinal Smooth, 50 ml
Isdinceutics Retinal Smooth, 50 ml
Normaalihinta €44,80 89,6 € / 100ml
Alennushinta €44,80 Normaalihinta €67,95
Säästät: -€23,15
89,6 € / 100ml

 

 

Isdinceutics Retinal Smooth, 50 ml

Elvyttävä yöseerumi ensimmäisten ilmejuonteiden hoitoon

Retinaldehydiä sisältävä kaksivaiheinen yöseerumi, joka on kehitetty hoitamaan ensimmäisiä ilmejuonteita ja elvyttämään ihoa. Sen hellävarainen koostumus edistää ihon uudistumista, ehkäisee ensimmäisiä ikääntymisen merkkejä ja tuo iholle hehkua.

Hyödyt

  • Kirkastaa: Retinaldehydin ja matrikiinien ansiosta se auttaa uudistamaan ihoa hellävaraisesti ja lisää ihon hehkua 40 % neljässä viikossa.
  • Korjaa: Melatoniini toimii antioksidanttina ja auttaa korjaamaan vapaiden radikaalien aiheuttamia vaurioita.
  • Pehmentää: Niacinamidi auttaa vähentämään punoitusta ja parantaa ihon tekstuuria.
  • Kosteuttaa: Tarjoaa syvällistä ja pitkäkestoista kosteutusta.

Käyttöohjeet

Levitä illalla puhtaalle ja kuivalle iholle. Jos ilmenee ärsytystä (punoitusta tai polttavaa tunnetta), noudata sopeutumisjaksoa:

  • Viikko 1: Levitä kolme yötä joka toinen yö.
  • Viikko 2: Levitä joka toinen ilta.
  • Viikko 3 ja eteenpäin: Jos iho sietää tuotetta hyvin, lisää käyttötiheyttä.

Tärkeimmät ainesosat

  • Retinaldehydi: Tehokas solujen uudistaja, joka auttaa ehkäisemään ja vähentämään ensimmäisiä ilmejuonteita.
  • Matrikiinit: Peptidit, jotka edistävät mikroverenkiertoa ja ihon uudistumista, parantaen ihon hehkua ja pehmeyttä.
  • Melatoniini: Korjaa ihoa yön aikana ja torjuu oksidatiivista stressiä.
  • Niacinamidi: Parantaa kosteutusta ja lievittää punoitusta, antaen miellyttävän tunteen.

Koostumus

Aqua (vesi), dimetikoni, dibutyyliadipaatti, niasiiniamidi, isoamyylilauraatti, lauryyli-PEG/PPG-18/18-metikoni, C12–15-alkyylibegsonoaatti, propanedioli, dimetikoni/vinyylidimetikoni-ristipolymeeri, denaturoitu alkoholi, 1,2-heksanedioli, pentyleeniglykoli, etyyliselluloosa, hydroksiasetofenoni, pentanateritytrityylitetra-di-T-butyylihydroksihydrokinnamaatti, 4-T-butyylisykloheksanoli, kaprylyyliglykoli, parfum (tuoksu), natriumakrylaattikopolymeeri-2, polyakrylaattikopolymeeri-6, Vigna aconitifolia -siemenuute, tokoferyyliasetaatti, natriumbentsoaatti, tokoferoli, sitruunahappo, kapryyli-/kapriinitriglyseridi, glyseriini, ksantaanikumi, sorbitaanilauraatti, maltodekstriini, melatoniini, piidioksidi, C18–36-happoglykolieetteri, C18–36-happotriglyseridi, dinatrium-EDTA, synteettinen fluorflogopiitti, CI 77891 (titaanidioksidi), retinal (retinaldehydi), fosfolipidit, T-butyylialkoholi, askorbiinihappo, tinoksidi, palmitoil-tripeptidi-1, palmitoil-tetrapeptidi-7

Ominaisuudet

Uudistaa, kirkastaa, korjaa ja rauhoittaa

Apteekkarin neuvo

Käytä osana iltarutiinia. Annostele kaksi painallusta kämmenelle. Varmista, että painat pumppua pohjaan asti, jotta tuotteen molemmat faasit sekoittuvat kunnolla. Sekoita molemmat faasit, kunnes väri on tasainen