• Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
  • Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
  • Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
  • Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
  • Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
  • Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
  • Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
  • Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
-28%

Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g

SKU-koodi176918

Silmänympärysvoide, joka lievittää turvotusta, vaalentaa tummia pigmenttimuutoksia ja palauttaa ihon kimmoisuutta.

Sisältää 15 g.

Normaalihinta €43,35 289,0 € / 100gr
Alennushinta €43,35 Normaalihinta €59,95
Säästät: -€16,60
289,0 € / 100gr
Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
Isdinceutics K-Ox Eyes 15 g
Normaalihinta €43,35 289,0 € / 100gr
Alennushinta €43,35 Normaalihinta €59,95
Säästät: -€16,60
289,0 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on ISDIN Isdinceutics K-Ox Eyes?

Se on K-oksidipohjainen päivittäiseen käyttöön tarkoitettu silmänympäryshoito, joka auttaa vaalentamaan tummia silmänalusia. Lisäksi sen tieteellisesti kehitetty koostumus auttaa vähentämään silmäpusseja ja virkistämään katseita.

Tuote on saatavana kätevässä 15 ml:n putkipakkauksessa.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Tuote on tarkoitettu silmäpussien ja silmänalusten värin vähentämiseen sekä herkän silmänympärys ihon kimmoisuuden palauttamiseen .

Edut

ISDINin Isdinceutics K-Ox Eyes tarjoaa pehmeän tekstuurin, ja sen kylmän keraamisen applikaattorin ansiosta se stimuloi verenkiertoa ja mukautuu ihon muotoihin.

Lisäksi se vähentää näkyvästi silmänympärysalueen epätasaisuuksia ja tuo ihoon kirkkautta ja kimmoisuutta yhdellä ainoalla käyttökerralla.

Tämä hoito on testattu dermatologisen ja oftalmologisen valvonnan alaisena, mikä takaa erinomaisen ihon sietokyvyn.

Käyttöohje

Annostele riisinjyvän kokoinen määrä tuotetta sormenpäähän ja levitä se silmänympärysiholle. Hiero tuotetta keraamisen applikaattorin avulla sisäpuolelta ulospäin. Viimeistele levitys kevyillä napautuksilla, kunnes tuote on imeytynyt kokonaan.

Apteekin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tämän tuotteen kuivassa ja viileässä paikassa lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.

Koostumus

ISDINin Isdinceutics K-Ox Eyes -tuotteen vaikuttavat aineet ovat: Aqua (vesi), glyseriini, isoheksadekaani, isopropyylimyristaatti, PPG-15-stearyylieetteri, PEG-30-dipolyhydroksistearaatti, fytonadionepoksidi, magnesiumsulfaatti, fenoksietanoli, mikrokiteinen vaha (Cera Microcristallina), hajuste (Parfum), CI 77891 (titaanidioksidi), natriumdextraanisulfaatti, akrylaatit/C12–22-alkyylimetakrylaattikopolymeeri, steareth-20, hesperidiinimetyylikalkoni, dinatrium-EDTA, hydrolysoitu hyaluronihappo, etyyliheksyyliglyseroli, PEG-8, pentyleeniglykoli, tokoferoli, klooriheksidiinidiglukonaatti, N-hydroksisukkinimidi, kaliumsorbaatti, BHT, dipeptidi-2, askorbyylipalmitaatti, palmitoyylitetrapeptidi-7, sitruunahappo, askorbiinihappo, krysiini, palmitoyylitripeptidi-1, natriumsitraatti, biotiini.