• Isdinceutics A.G.E. Reverse 50 ml
  • Isdinceutics A.G.E. Reverse 50 ml
  • Isdinceutics A.G.E. Reverse 50 ml
-30%

Isdinceutics A.G.E. Reverse 50 ml

SKU-koodi181235

Ainutlaatuinen, päivällä käytettävä korjaava kasvovoide, jolla on kolminkertainen vaikutus (muotoileva, glykaatiota estävä ja saasteita torjuva) ja joka muotoilee ja kiinteyttää kasvojen ihoa.

Sisältää 50 ml.

Normaalihinta €69,95 139,9 € / 100ml
Alennushinta €69,95 Normaalihinta €99,95
Säästät: -€30,00
139,9 € / 100ml
Isdinceutics A.G.E. Reverse 50 ml
Isdinceutics A.G.E. Reverse 50 ml
Normaalihinta €69,95 139,9 € / 100ml
Alennushinta €69,95 Normaalihinta €99,95
Säästät: -€30,00
139,9 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on ISDIN A.G.E. Reverse Day?

Se on kolminkertaisesti vaikuttava ikääntymistä ehkäisevä tuote: se uudistaa ihoa, ehkäisee glykaatiota ja suojaa saasteilta. Tuote on valmistettu karnoosiinista ja exo-P:stä, jotka muodostavat ihon pinnalle suojaavan kerroksen saasteita vastaan.

Lisäksi se sisältää verkostomaista hyaluronihappoa, joka uudistaa ja kiinteyttää ihoa.

Kenelle tuote on tarkoitettu

Isdin A.G.E. Reverse Day on tarkoitettu kypsälle iholle.

Edut

ISDINin Isdinceutics A.G.E. Reverse Day-voide on silkkisen pehmeä ja ihoon sulautuva, ja se imeytyy nopeasti.

Sen kosteuttavat vaikuttavat aineet tiivistävät kasvojen ihoa ja torjuvat ilmejuonteita.

Jatkuva käyttö auttaa muotoilemaan ja kiinteyttämään kasvojen muotoja sekä säilyttämään kollageenia, mikä takaa kiinteämmän, joustavamman ja nuorekkaamman ihon.

Tuote on öljytön, ei-komedogeeninen koostumus, joka on testattu dermatologisesti.

Käyttöohjeet

Levitä voidetta suoraan puhtaalle ja kuivalle iholle kasvoille ja kaulalle ja hiero, kunnes se on imeytynyt kokonaan.

Apteekin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tämän tuotteen kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.

Koostumus

ISDIN A.G.E Reverse Day -tuotteen vaikuttavat aineet ovat: Aqua (Water)1,2,3, Butylene Glycol1, Isodecyl Neopentanoate, Propanediol, Niacinamide, glyseriini3, betaiini, kapryyli-/kapriinitriglyseridi, piidioksidi, dimetikoni, hydrattu polyisobuteeni, stearyylialkoholi, oktyylidodekanol, dipentaerytrityyliheksakaprilaatti/heksakapraatti, tridekyylitrimellitaatti, fenyylipropanoli, ammoniumakryloildimetyylitauraatti/VP-kopolymeeri, akrylaatit/C10–30-alkyyliakrylaattikrosspolymeeri, kaprylyyliglykoli, hajuste, setearyylialkoholi, kaliumolivoyylihydrolysoitu kauraproteiini, glyseryylistearaatti, karnoosiini, tridekyylistearaatti, neopentyliglykolidikaprilaatti/dikapraatti, glyseryylioleaatti, pentyleeniglykoli2, natriumhyaluronaattikopolymeeri2, dinatrium-EDTA, PEG-8, Alteromonas-fermenttiuute1, hydroksipropyylisyklodekstriini, tetradekyyliaminobutyroylvalylaminobutyriiniurea-trifluoroasetaatti3, tokoferoli, bentsyylialkoholi, kaliumsorbaatti, natriumbentsoaatti, askorbyylipalmitaatti, magnesiumkloridi3, denaturoitu alkoholi, askorbiinihappo, sitruunahappo, palmitoil-tripeptidi-38, CI 15985 (keltainen 6), CI 19140 (keltainen 5)