• Isdinceutics A.G.E. Reverse Night 50 Gr
  • Isdinceutics A.G.E. Reverse Night 50 g
-28%

Isdinceutics A.G.E. Reverse Night 50 g

SKU-koodi195341

Kermainen kasvojenhoitovoide, jolla on korjaavia ominaisuuksia ja joka auttaa ihoa toipumaan päivän aikana koetuista rasituksista, jotta heräät aamulla nuorekkaampana.

Sisältää 50 g.

Normaalihinta €71,75 143,5 € / 100gr
Alennushinta €71,75 Normaalihinta €99,95
Säästät: -€28,20
143,5 € / 100gr
Isdinceutics A.G.E. Reverse Night 50 Gr
Isdinceutics A.G.E. Reverse Night 50 g
Normaalihinta €71,75 143,5 € / 100gr
Alennushinta €71,75 Normaalihinta €99,95
Säästät: -€28,20
143,5 € / 100gr
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

Mikä on ISDIN AGE Reverse Night?

ISDINin A.G.E. Reverse Night -yövoide sisältää melatoniinista, karnoziinista ja Helichrysum Italicumista koostuvan koostumuksen.

Yhdistettynä nämä vaikuttavat aineet stimuloivat ihon antioksidanttisia puolustusmekanismeja ja hidastavat prosesseja, jotka heikentävät kollageenin ja elastiinin tuotantoa.

Lisäksi ne lisäävät ihon hyvinvointia, minkä tuloksena iho näyttää näkyvästi terveemmältä ja elinvoimaisemmalta.

Kenelle se on tarkoitettu

Isdin A.G.E. Reverse Night sopii kaikille ihotyypeille, erityisesti kypsälle iholle.

Edut

Isdin A.G.E. Reverse Night -voiteella on rentouttava, kermainen koostumus, joka imeytyy nopeasti.

Sen vaikuttavien aineiden yhteisvaikutus auttaa korjaamaan ihokudosta, parantaa ihon kimmoisuutta ja edistää kosteutusta.

Se on ihanteellinen ihon korjaamiseen, jolloin iho muuttuu pehmeämmäksi ja kosteutetummaksi.

Tämä tuote ei ole komedogeeninen, ja se on testattu dermatologisesti valvotuissa olosuhteissa.

Käyttöohje

Levitä Isdin AGE Reverse Night -tuotetta illalla puhtaalle kasvojen ja kaulan iholle ja hiero se ihoon, kunnes se on imeytynyt kokonaan.

Apteekkarin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tätä hoitoa kuivassa ja viileässä paikassa lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta tuotteen käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.

Koostumus

ISDIN A.G.E Reverse Night -valmisteen vaikuttavat aineet ovat: Aqua (vesi), glyseriini, propanedioli, niasinamidi, betaiini, Olus-öljy (kasviöljy), kapryyli-/kapriinitriglyseridi, piidioksidi, dimetikoni, hydrattu polyisobuteeni, isodekyylineopentanoaatti, oktyylidodekanol, stearyylialkoholi, dipentaerytrityyliheksakaprylaatti/heksakapraatti, tridekyylitrimellitaatti, denaturoitu alkoholi, butyleeniglykoli, fenyylipropanoli, ammoniumakryloyldimetyylitauraatti/VP-kopolymeeri, pantenoli, tokoferyyliasetaatti, akrylaatit/C10–30-alkyyliakrylaattikrosspolymeeri, kaprylyyliglykoli, tridekyylistearaatti, karnoosiini, hajuste, neopentyyliglykolidikaprylaatti/dikapraatti, melatoniini, setyylialkoholi, glyseryylistearaatti, pentyleeniglykoli, natriumhyaluronaattikopolymeeri, dinatrium-EDTA, PEG-75-stearaatti, PEG-8, karbomeeri, polysorbaatti 20, natriumlaktati, setet-20, stearet-20, tetradekyyliaminobutyroylvalylaminobutyriiniurea-trifluoroasetaatti, tokoferoli, askorbyylipalmitaatti, magnesiumkloridi, Helichrysum italicum -uute, askorbiinihappo, sitruunahappo, palmitoilitripeptidi-1, palmitoilitetrapeptidi-7, CI 15985 (keltainen 6), CI 19140 (keltainen 5).