• Isdin Psorisdin -shampoo 400 ml
-9%

Isdin Psorisdin -shampoo 400 ml

SKU-koodi189914

Erinomainen shampo, joka ehkäisee ihon hilseilyä ja sopii erityisesti psoriaasia sairastaville. Sen ainutlaatuinen koostumus lievittää punoitusta, hilseilyä ja kutinaa.

Normaalihinta €23,49 5,87 € / 100ml
Alennushinta €23,49 Normaalihinta €25,95
Säästät: -€2,46
5,87 € / 100ml
Isdin Psorisdin -shampoo 400 ml
Isdin Psorisdin -shampoo 400 ml
Normaalihinta €23,49 5,87 € / 100ml
Alennushinta €23,49 Normaalihinta €25,95
Säästät: -€2,46
5,87 € / 100ml

 

 


ISDIN, Psorisdin® Control -shampoo, 400 ml:n pullo

ISDINin Psorisdin® Control -shampoo on päivittäiseen käyttöön tarkoitettu hoito, jonka pohjana on salisyylihappo, kuoriva aine, joka auttaa poistamaan hilseä päänahasta. Se sisältää myös patentoidun Anti-Itch Technology -teknologian, joka ainesosien yhdistelmän ansiosta lievittää kutinaa.

Kenelle tuote on tarkoitettu?

ISDINin Psorisdin® Control -shampoo on tarkoitettu psoriasiksen hoitoon, hilseilyn vähentämiseen sekä kutinan ja punoituksen lievittämiseen.


Edut

ISDINin Psorisdin® Control -shampoon geelimäinen koostumus muodostaa vedessä miellyttävän puhdistavan vaahdon, joka lievittää psoriaasia ja auttaa välttämään lääkehoitoja sekä hoitaa hiuksia ja helpottaa niiden kampaamista.

Se vähentää hilseilyn oireita sekä lievittää punoitusta ja kutinaa.

Tuote on testattu dermatologisesti.


Käyttöohje

Levitä tuotetta kosteisiin hiuksiin ja hiero, kunnes muodostuu vaahtoa. Anna vaikuttaa muutaman minuutin ajan ja huuhtele runsaalla vedellä. Tuotetta ei tarvitse ravistaa ennen käyttöä. Käytä joka toinen päivä.


Apteekkarin suositus

FarmaciasDirect suosittelee säilyttämään tämän tuotteen kuivassa ja viileässä paikassa, lasten ulottumattomissa.

Jos haittavaikutuksia ilmenee, lopeta käyttö ja ota yhteyttä asiantuntijaan.


Koostumus

Aqua (vesi), natriumlauretisulfaatti, trietanoliamiini, urea, glykolihappo, salisyylihappo, kokamidopropyyli-betaiini, decyyliglukosidi, PEG-120-metyyliglukosidioleaatti, natriumkokoamfoasetaatti, hajuste, laureth-9, bis-PEG/PPG-20/20-dimetikon, fenoksietanoli, natriumshaleöljysulfonaatti, dihydroksipropyylipEG-5-linoleammoniumkloridi, mentoli, PEG-40-hydrattu risiiniöljy, BHT, dinatrium-EDTA, etyyliheksyyliglyseroli, natriumkloridi, pentaerytrityylitetra-di-T-butyylihydroksihydrosinnamaatti.