• Isdin Acniben Cleanser Duplo, 2 x 150 Ml
-18%

Isdin Acniben Cleanser Duplo, 2 x 150 Ml

SKU-koodiIS3202802073818

Isdin Acniben Facial Cleanser Duo Pack, 2x150 ml. Controls acne and purifies the skin.

Normaalihinta €21,20 7,07 € / 100ml
Alennushinta €21,20 Normaalihinta €25,90
Säästät: -€4,70
7,07 € / 100ml
Isdin Acniben Cleanser Duplo, 2 x 150 Ml
Isdin Acniben Cleanser Duplo, 2 x 150 Ml
Normaalihinta €21,20 7,07 € / 100ml
Alennushinta €21,20 Normaalihinta €25,90
Säästät: -€4,70
7,07 € / 100ml
Lääkityssuositus
 
 
 
3 tuote(et)
€0,00

 

 

The Isdin Acniben Facial Cleanser Duo Pack includes two units of its effective cleansing gel. Formulated to care for acne-prone skin, this gentle yet effective gel cleanser helps remove excess oil, impurities and dead skin cells that clog pores. Its formula helps control the appearance of new blemishes, leaving skin purified and refreshed. Use this duo pack to maintain a daily cleansing routine and keep your skin clear and acne-free.

Ingredients

Water, sodium laureth sulphate, cocamidopropyl betaine, PEG-7 coconut glycerides, PEG-120 methyl glucose dioléster, PEG-150 distearate, sodium lauryl sarcosinate, glycol distearate, lactic acid, sodium chloride, polyquaternium-7, cocamide MEA, perfume, sodium benzoate.

Directions for use

Apply a small amount of gel to wet face and massage gently in circular motions. Rinse thoroughly and pat dry with a soft towel. Use twice daily, morning and evening, as part of your facial care routine.

Lääketeollisuus
neuvo
Consult our pharmacist
Silvia Del Río
A pharmacist specializing in dermocosmetics, skin microbiota, and hygiene will advise and help you with the most suitable treatment.
Ask me
Toimittaja: ISDIN Toimittajan osoite: Calle Mar Mediterrania (Polígono Industrial Torre del Rector), 5-9, 08130 Santa Perpètua de Mogoda, Barcelona, España Matkapuhelin: +34 935 747 440