• Herbensurin 250 ml
-7%

Herbensurina 250 ml

SKU-koodi175329

Herbensurina DEITERS -laimennettava tiiviste toimii luonnollisena ravintolisänä, jolla on puhdistavia, munuaisiin vaikuttavia ja diureettisia vaikutuksia. Se auttaa ehkäisemään ja hoitamaan munuaiskiviä ja -hiekkaa. Se puhdistaa munuaiset niin sanotuista kiviistä, jotka aiheuttavat voimakasta kipua ja oireita.

Normaalihinta €18,40 7,36 € / 100ml
Alennushinta €18,40 Normaalihinta €19,79
Säästät: -€1,39
7,36 € / 100ml
Herbensurin 250 ml
Herbensurina 250 ml
Normaalihinta €18,40 7,36 € / 100ml
Alennushinta €18,40 Normaalihinta €19,79
Säästät: -€1,39
7,36 € / 100ml

 

 

Mikä on Herbensurina Concentrado ja mihin sitä käytetään?

Herbensurina-tiiviste 250 ml on ravintolisä, joka on valmistettu perinteisesti virtsateiden hyvinvointia edistävistä kasviuutteista. Jos mietit , mihin tätä Herbensurina-tiivistettä käytetään, sen sisältämä yhdistelmä herniariaa, kortea, apteekkiruohoa ja seljanmarjaa auttaa tukemaan munuaisten toimintaa ja edistämään nesteiden poistumista.

Kasviperäisten ainesosiensa ansiosta Herbensurina-tiiviste edistää virtsateiden normaalia toimintaa ja voi olla hyödyllinen ravintolisä niille, jotka haluavat tukea kehon fysiologista nesteenpoistoa osana terveellistä elämäntapaa.

Kenelle Herbensurina-tiiviste on tarkoitettu?

Herbensurina-tiiviste on tarkoitettu aikuisille, jotka haluavat tukea virtsateiden normaalia toimintaa ja edistää nesteiden poistumista kasviperäisen ravintolisän avulla.

Käyttöohje

Suositellaan laimentamaan 10 ml Herbensurina-tiivistettä lasilliseen vettä tai yrttiteetä ja nauttimaan se välittömästi. Valmistajan suositusten mukaisesti sitä voidaan ottaa kerran tai kahdesti päivässä.

Herbensurina-tiivisteen edut

Herbensurina-tiivisteen lukuisista eduista voidaan mainita erityisesti seuraavat:

  • Edistää virtsateiden toimintaa.
  • Edistää nesteiden fysiologista poistumista.
  • Valmistettu kasviuutteista.
  • Sisältää herniariaa, hevoshäntää, seljanmarjaa ja apteekkiruokoa.
  • Edistää munuaisten hyvinvointia.
  • Helppokäyttöinen nestemäinen valmiste.

Vasta-aiheet ja suositukset

Älä ylitä suositeltua päivittäistä annosta. Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveellisiä elämäntapoja.

Sopii keliakiaa sairastaville sekä laktoosi- tai muna-intoleranssista kärsiville.

Herbensurina-tiivisteen sivuvaikutukset

Herbensurina-tiivisteen sivuvaikutuksia koskevien hakujen perusteella ei ole raportoitu tunnettuja haittavaikutuksia, kun tuotetta käytetään valmistajan suositusten mukaisesti. Jotkut sen kasviperäisistä ainesosista voivat kuitenkin aiheuttaa herkille henkilöille ruoansulatushäiriöitä, kuten pahoinvointia, ripulia tai vatsavaivoja.

Herbensurina-tiivisteen koostumus

Jokainen annos sisältää seuraavien kasvien uutteita:

  • Herniaria (Herniaria glabra).
  • Apteekkiruoho (Agropyron repens).
  • Hevosruoho (Equisetum arvense).
  • Seljanmarja (Sambucus nigra).

Mikä on Herbensurina-tiivisteen hinta?

Verkkokauppamme kautta voit ostaa Herbensurina-tiivisteen parhaaseen hintaan ja farmaseuttisella takuulla. Lisäksi meillä on lukuisia tarjouksia ja laaja valikoima tuotteita, joista löydät varmasti itsellesi parhaiten sopivan.