• Hawaiian Tropic Hydrating Protection SPF 50 180 ml
  • Hawaiian Tropic Hydrating Protection SPF 50 180 ml
  • Hawaiian Tropic Hydrating Protection SPF 50 180 ml
-18%

Hawaiian Tropic Hydrating Protection SPF 50 180 ml

SKU-koodiHA5099821137151

Hawaiian Tropic Hydrating Protection SPF 50 180 ml

Normaalihinta €12,30 6,83 € / 100ml
Alennushinta €12,30 Normaalihinta €14,99
Säästät: -€2,69
6,83 € / 100ml
Hawaiian Tropic Hydrating Protection SPF 50 180 ml
Hawaiian Tropic Hydrating Protection SPF 50 180 ml
Normaalihinta €12,30 6,83 € / 100ml
Alennushinta €12,30 Normaalihinta €14,99
Säästät: -€2,69
6,83 € / 100ml

 

 

Hawaiian Tropic Hydrating Protection -aurinkovoide tarjoaa kaksinkertaisen vaikutuksen: se suojaa sekä UVA- että UVB-säteilyltä ja samalla kosteuttaa ja hoitaa ihoasi. Sen ainutlaatuinen koostumus, jota on rikastettu ylellisillä silkkisäikeillä ja luonnollisilla silkkiproteiineilla, pitää ihosi kosteutettuna 12 tuntia ja jättää sen pehmeäksi ja silkkiseksi. Ainutlaatuisella trooppisella tuoksullaan ja kevyellä koostumuksellaan se tarjoaa hyvinvoinnin ja raikkauden tunteen. Tuote on vedenkestävä jopa 80 minuuttia, joten se sopii erinomaisesti ulkoiluun, kuten uimiseen rannalla tai uima-altaassa. Lisäksi se on hypoallergeeninen ja dermatologisesti testattu, ja sitä suosittelee Syöpäsäätiö (SCF), mikä takaa sen turvallisuuden ja tehokkuuden.

Koostumus

Aqua
Oktokryleeni
Diisopropyyliadipaatti
Butyylioktyylisalisylaatti
Etyyliheksyylisalisylaatti
Butyylimetoksidibentsoyyylimetaani
Dietyyliheksyylibutamidotriazone
Hydroksietyyliakrylaatti/natriumakryloildimetyylitauraattikopolymeeri
Glyseriini
Akrylaatit/C12–22-alkyylimetakrylaattikopolymeeri
Setearyylialkoholi
Dietyyliaminohydroksibentsoyyliheksyylibentsoaatti
fenoksietanoli
Isoheksadekaani
kaprylyyliglykoli
Bentsyylialkoholi
Kloorifenesiini
Hajuvesi
Disethylifosfaatti
Ceteth-10-fosfaatti
Polysorbaatti 60
Dinatrium-EDTA
Ksantaanikumi
Butyrospermum parkii -voi
Theobroma cacao -siemenvoi
Kookosglukosidi
Aminometyylipropanoli
Mika
Linalool
Tokoferyyliasetaatti
CI 77891
Limoneeni
Carica papaya -hedelmäuute
Mangifera indica -hedelmäuute
Passiflora incarnata -hedelmäuute
Plumeria Acutifolia -kukkauute
Psidium guajava -hedelmäuute
Natriumaskorbyylifosfaatti
CI 77492