• Goibipic Relief 14 ml Roll On
-12%

Goibipic Alivio 14 ml roll-on

SKU-koodi182966

Goibi Pic Alivio, 14 ml roll-on-tuote, auttaa ehkäisemään ja lievittämään hyönteisten puremien aiheuttamaa kutinaa. Se sopii yli vuoden ikäisille. Tuotteella on myrkkyjä neutraloiva vaikutus.

Normaalihinta €7,20 51,43 € / 100ml
Alennushinta €7,20 Normaalihinta €8,21
Säästät: -€1,01
51,43 € / 100ml
Goibipic Relief 14 ml Roll On
Goibipic Alivio 14 ml roll-on
Normaalihinta €7,20 51,43 € / 100ml
Alennushinta €7,20 Normaalihinta €8,21
Säästät: -€1,01
51,43 € / 100ml

 

 

Mikä se on ja mihin sitä käytetään?

Goibi Pic -roll-on-voide, 14 ml, on luonnollisista ainesosista valmistettu ulkoisesti käytettävä kipua lievittävä voide. Sitä suositellaan lievittämään ja ehkäisemään joidenkin hyönteisten pistojen jälkeistä turvotusta ja kutinaa.

Tuote on roll-on-muodossa, mikä helpottaa sen levittämistä vaurioituneelle alueelle. Sen koostumus perustuu ammoniakkiin, joka tunnetaan kyvystään neutraloida hyönteisen myrkkyjä pistoksen tai pureman jälkeen. Se auttaa vähentämään tulehdusta ja lievittämään ärsytystä. Tuote on dermatologisesti testattu, eikä se aiheuta ihotulehdusta. Sitä voidaan käyttää yli 1-vuotiaille lapsille.

Se sopii kaikille ihotyypeille ja auttaa poistamaan epämiellyttäviä tuntemuksia, kun se levitetään muutaman minuutin kuluessa pistosta. Tämä hyvänolon tunne saavutetaan ammoniakin ansiosta. Tätä ainesosaa käytetään lääketieteessä hajottamaan hyönteisen myrkyn tuottamaa happoa. Tämän ansiosta ihottumat ja komplikaatiot ihon pinnalla vähenevät minimiin.

Ammoniakin ominaisuudet perustuvat siihen, että se on typpeen kuuluva kemiallinen alkuaine. Yksi sen yleisimmistä käyttötarkoituksista on tehokas puhdistus- ja desinfiointiaine. Lisäksi sillä on antiseptisiä ominaisuuksia, jotka estävät bakteerikontaminaatiota.

Se neutraloi joidenkin hyönteisten myrkkyjen happaman pH-arvon, mikä minimoi kudosten allergiset reaktiot.

Kenelle tuotetta suositellaan?

Tuotetta suositellaan yli 2-vuotiaille, jotka ovat saaneet hyönteisen piston tai pureman ja jotka haluavat ehkäistä turvotuksen syntymistä ja lievittää oireita helppokäyttöisellä tuotteella.

Käyttöohje

Levitä tuotetta hoidettavalle alueelle pallodiffuusorin avulla. Levityksen jälkeen anna tuotteen kuivua huoneenlämmössä.

Levitä tuotetta vaurioituneelle alueelle, mutta varo, ettei se pääse silmiin tai limakalvoille. Jos tuotetta joutuu silmiin tai limakalvoille, huuhtele runsaalla vedellä. Älä hengitä tuotetta. Säilytä pienten lasten ulottumattomissa sekä kaukana lämmönlähteistä ja voimakkaasta valosta. Vältä säilyttämistä yli 30 °C:n lämpötilassa.

Vasta-aiheet

Älä käytä, jos olet yliherkkä jollekin tuotteen ainesosalle. Lopeta käyttö, jos havaitset haittavaikutuksia.

Koostumus

Aqua, ammoniakki, mustelaöljy, simetikoni, biosakkaridikummi-1.